Vybíráme nejlepší tyčový mixér

Málokterý kuchyňský spotřebič nabídne tak multifunkční využití, jako právě tyčový mixér. Je skladný, snadno přenositelný a řadí se k nejméně hlučným spotřebičům do kuchyně. Navíc jako bezdrátový, tedy akumulátorový tyčový mixér, poskytne více flexibility a méně překážek na pracovním stole. S pomocí různých nástavců je ponorný mixér schopný mixovat, sekat, šlehat, strouhat, krájet, drtit nebo hnětat. Oproti robotu lze rovněž s tyčovým mixérem pracovat přímo v hrnci nebo nádobě a odpadne potřeba suroviny přemisťovat. V našem výběru jsme dali dohromady nejlepší tyčové mixéry pro rok 2019, přičemž jsme brali ohled na recenze, testy a hodnocení uživatelů.

Nejlepší tyčové mixéry 2019

VzhledModelPříkon 
Braun Multiquick 7 MQ785750 WVÍCE INFORMACÍ
Tefal InfinyForce HB863A38700 WVÍCE INFORMACÍ
Bosch MSM66150600 WVÍCE INFORMACÍ
Concept TM4730800 WVÍCE INFORMACÍ
Braun Multiquick 5 MQ545600 WVÍCE INFORMACÍ
Bosch MaxoMixx MSM88190800 WVÍCE INFORMACÍ
Gorenje HB804QR800 WVÍCE INFORMACÍ
Braun Multiquick 7 MQ775750 WVÍCE INFORMACÍ
ETA Sapelo 3013800 WVÍCE INFORMACÍ
Hyundai HB 983380 WVÍCE INFORMACÍ

Recenze ponorných mixérů

Braun Multiquick 7 MQ785 Patisserie Plus

Braun Multiquick 7 MQ785 recenze

Tyčový mixér Braun Multiquick 7 MQ785 Patisserie Plus je vítěz několika nezávislých testů a samotná pověst tohoto výrobce je synonymem kvality. Praktické ovládání zajišťuje tlačítko, u kterého silou stisku regulujete otáčky mixéru, přičemž disponuje deseti rychlostmi. Spodní část mixovací nohy je z nerezu a zajistí hladký výsledek bez nadbytečného rozstřiku surovin. Příslušenství obsahuje disky na strouhání a krájení nebo hnětací hák.

Pro – Nástavce a food processor (1,5 l)
Proti – Chybí nástavec na pyré

ZJISTIT CENU

Tefal InfinyForce HB863A38

Tefal InfinyForce HB863A38 recenzeTefal InfinyForce HB863A38 je tyčový mixér se silným elektromotorem a schopností drtit led i ořechy. Disponuje kovovou mixovací nohou se 4 čepelemi, kde dvě jsou nakloněné a dvě rovné, čímž zachytí maximum potravin a efektivněji vykoná úkon. Váhou se řadí spíše k těžším mixérům, což je dáno jeho kovovou konstrukcí. Z hlediska bezpečnosti a pohodlí potěší protiskluzový úchyt. Plynule regulovat rychlost lze ve 20 úrovních, včetně funkce Turbo pro okamžitý maximální výkon.

Pro – Počet rychlostí a technologie se 4 čepelemi
Proti – Nádoba na šlehání a mixování (jen 800 ml)

ZJISTIT CENU

Bosch MSM66150

Bosch MSM66150 recenzePonorný mixér Bosch MSM66150 se řadí k levným tyčovým mixérům s dobrým poměrem mezi cenou a kvalitou. Disponuje 12 rychlostmi, pulzním spínačem uvádějící mixér do chodu a problém pro něj nebude ani drcení ledu. V příslušenství je přítomná metla na šlehání, sekací nástavec, mixovací nádoba a odnímatelná nerezová noha se čtyřmi noži. Jde však o levný, základní model, takže tu nejsou nástavce na strouhání nebo krájení.

Pro – Cena/kvalita, dostatečný výkon
Proti – Občas problém se stabilitou šlehací metly

ZJISTIT CENU

Concept TM4730

Concept TM4730 recenzeTyčový mixér s výkonným motorem, tak lze popsat Concept TM4730, který vyčnívá s příkonem 800 W. Kromě výkonu zaujme také svým designem. Povrh mixéru je na omak sametový a vyznačuje se protiskluzovými vlastnostmi. Rukojeť mixéru má pohodlný ergonomický tvar a odnímatelná noha je z nerezu. Otáčky lze plynule regulovat v jedenácti úrovních a mixovat můžete v přiložené nádobě s kapacitou 0,6 l. Příslušenství dále zahrnuje šlehací metlu a nádobu s noži na sekání nebo drcení.

Pro – Výkonný motor a turbo, design
Proti – Hlučnost

ZJISTIT CENU

Braun Multiquick 5 MQ545 Aperitive

Braun Multiquick 5 MQ545 recenzeK lehkým ponorným mixérům patří Braun Multiquick 5 MQ545 Aperitive, kdy se svou hmotností 0,7 kg dosahuje téměř poloviny toho, co naopak těžší mixéry. Pohodlné používání dále usnadňuje měkká rukojeť. Příkon mixéru je sice nižší, nicméně výkonově zvládne i drcení ledu. Co zaujme je nádoba na mixování mletého masa, která je součástí výbavy. Určitým zklamáním je ovšem omezenost nastavení rychlosti, kdy si musíte vystačit s pulzním spínačem s jednou rychlostí a turbo tlačítkem.

Pro – Mixování mletého masa, velmi nízká hmotnost
Proti – Škála rychlostí

ZJISTIT CENU

Bosch MaxoMixx MSM88190

Bosch MaxoMixx MSM88190 recenzeMultifunkční tyčový mixér Bosch MaxoMixx MSM88190 může klidně konkurovat kuchyňskému robotu. Silný motor doplňuje bohaté příslušenství, ve kterém najdete nástavce pro sekání, krájení, strouhání, hnětení a drcení. Ve výbavě nechybí ani metla na sníh z nerezu, který tvoří konstrukci také samotného mixéru, což se projevuje na jeho vyšší hmotnosti (2,5 kg).

Pro – Široké příslušenství a vysoký výkon
Proti – Absence odkládacího stojanu

ZJISTIT CENU

Gorenje HB804QR

Gorenje HB804QR recenzeVšestranný a designově odlišující je tyčový mixér Gorenje HB804QR se svým celokovovým provedením a plastovými detaily v červené barvě, která se zároveň prolíná i dodaným příslušenstvím. Vysoký příkon ponorného mixéru nebude mít problém s ořechy ani ledem a doplňuje ho rovněž odlišující regulace otáček, která probíhá pomocí speciálního kolečka. Výbava mixéru pak zahrnuje chopper s nádobou, mixovací nádobu, šlehací metlu nebo stojan v barvě mixéru.

Pro – Sladěný design, pohodlné ovládání
Proti – Hmotnost a rozměry

ZJISTIT CENU

Braun Multiquick 7 MQ775 Patisserie

Braun Multiquick 7 MQ775 recenzeDalší tyčový mixér se širokým příslušenstvím je Braun Multiquick 7 MQ775 Patisserie, který má v zásobě hnětací hák na těsto, nástavec na sekání, nerezovou šlehací metlu, disky na krájení a strouhání, odměrnou nádobu, a ještě k ponornému mixéru získáte food processor o objemu 1,5 l. Přítomna je také technologie Smart Speed, díky které lze regulovat otáčky pohou intenzitou stisku.

Pro – Výbava včetně food processoru
Proti – Postrádá stojan

ZJISTIT CENU

ETA Sapelo 3013

ETA Sapelo 3013 recenzeK tyčovým mixérům se silným motorem patří rovněž ETA Sapelo 3013, který disponuje příkonem 800 W se šesti polohami pro nastavení rychlosti a turbo tlačítkem pro krátkodobý plný výkon mixéru. Výbava ponorného mixéru zahrnuje chopper nástavec, metlu na šlehání a vysokou mixovací nádobu. Zajímavostí jsou též podsvětlená tlačítka, která zároveň indikují zapojení mixéru.

Pro – Silný motor, podsvětlená tlačítka
Proti – Chybí víko u nízké misky

ZJISTIT CENU

Hyundai HB 983

Hyundai HB 983 recenzeHyundai HB 983 se řadí mezi základní tyčové mixéry disponující odnímatelnou nohou a nejnutnějším příslušenstvím. Příkon mixéru je pouhých 380 W, se kterým připravíte měkké suroviny, omáčky nebo polívky. Drcení ledu je v tomto případě značně diskutabilní. Ve výbavě má mixovací a šlehací nádobu, multifunkční sekáček a nerezovou metlu. Vzhledem k nízké ceně nelze očekávat zázraky ani ve zpracování, tudíž mixér má plastovou konstrukci, na druhou stranu má v celku dlouhý kabel.

Pro – Základní model za nízkou cenu
Proti – Nízký výkon

ZJISTIT CENU

Jak vybrat tyčový mixér

Při výběru ponorného mixéru postačí sledovat pár podstatných parametrů a vlastností. Předně provedení tyčového mixéru může být plastové, kovové nebo v kombinaci obojího. Některé modely mají nohu pevně spojenou s motorem mixéru, jiné ji mají odnímatelnou. Dále se odlišují počtem rychlostních stupňů nebo například příkonem.

Konstrukce tyčového mixéru

Většina tyčových mixérů má odnímatelnou nohu, ovšem setkáte se také s těmi, které mají nohu pevně spojenou k hnací hřídeli motoru. Výhodou neodnímatelné nohy je celková robustnost, ovšem na úkor vyměnitelnosti nebo možnosti mýt nohu v myčce. Tyčové mixéry s odnímatelnou nohou je možné připnout k navazujícímu příslušenství, a tím získat skutečně multifunkční přístroj.

S konstrukcí souvisí rovněž materiál mixéru. Při častém používání je určitě vhodné sáhnout po kovovém tyčovém mixéru s delší předpokládanou životností. Kovové mixéry jsou typicky těžší, což může být na jednu stranu výhoda (větší stabilita v ruce), ale také diskomfort při delším používání.

Výkonnost a rychlostní stupně

Výkonnost tyčového mixéru se odvozuje od příkonu spotřebiče, který se pohybuje od 350 W do 800 W. Silnější a výkonnější tyčový mixér bude mít typicky vyšší příkon. Dostatečná síla mixéru je obzvláště důležitá při mixování nebo drcení náročných surovin, jakým je třeba led.

Některé postupy či potraviny vyžadují specifické rychlosti, což může ovlivnit výběr mixéru. Základní mixéry disponují dvěma rychlostními stupni, střední a vyšší kategorie mixérů pak umožňuje deset až dvacet rychlostních poloh.

Hmotnost a údržba

Hmotnost ponorného mixéru se pohybuje od necelého kilogramu až po více jak dva kilogramy, což je do značné míry je to dáno plastovým nebo kovovým zpracováním. Vyšší váha vylepšuje stabilitu mixéru, na druhou stranu přináší diskomfort při delším používání. Důležitá je rovněž ergonomie, kdy je tělo mixéru pogumované či speciálně tvarované pro pohodlné držení.

U ponorných mixérů s odnímatelnou nohou lze dát nohu i s příslušenstvím do myčky, i když je vhodné ještě překontrolovat u konkrétního příslušenství tento způsob údržby. Tyčový mixér s pevnou nohou je však potřeba umýt v ruce.

Příslušenství (nástavce, nádoby)

Rozsah příslušenství určí, jak multifunkční váš tyčový mixér ve výsledku bude. K základní výbavě patří metla ke šlehání, nože se sekací nádobou, využitelnou také k drcení ledu, a vysoká nádoba pro sekání. Vybavenější ponorné mixéry mají rovněž speciální nástavce s nádobou na krájení, strouhání a hnětení, čímž mohou konkurovat i kuchyňským robotům.