Vybíráme nejlepší veslovací trenažér

TOP 3 veslovací trenažéry

Concept2 D PM5

inSPORTline RW60

inSPORTline Yukona

Profesionální veslovací trenažér patřící mezi nejoblíbenější stroje, vybaven elektronickou regulací zátěže, monitorem PM5 a širokým výběrem programů. Náš vítěz testu srovnání.Magnetický veslařský trenažér s pevnou konstrukcí a HRC programem, který automaticky upravuje zátěž, aby zůstala tepová frekvence v nastaveném rozmezí.Velice oblíbený domácí veslovací trenažér, s lehkou konstrukcí a přednastavenými programy.
+ Lehká a skladná konstrukce
+ Výběr programů
+ Hrudní pás
+ Minimální hlučnost
+ Cena/výkon
+ Plynulý provoz
- Vyšší cena- Chybí baterie v PC- Nižší nosnost

Orientační Cena
26 900 Kč

Orientační Cena
14 390 Kč

Orientační Cena
6 990 Kč

ZJISTIT VÍCE

ZJISTIT VÍCE

ZJISTIT VÍCE

Jeden z velice oblíbených a univerzálních strojů na cvičení je veslovací trenažér, který simuluje pohyb záběrů jako na lodi. Na rozdíl od eliptického trenažéru vhodnějšího spíše pro kondiční trénink, zde aerobní aktivitou spalujete tuky a současně posilujete ruce, nohy, hýždě, záda, břicho a bedra, takže uvidíte výsledky v horní i dolní polovině těla. Hlavní rozlišení je podle brzdného systému, převážně na vzduchový a magnetický. Programy, počet stupňů zátěže a funkce pak rozhodují, zda jde spíše o profesionální veslařský trenažér, nebo pro domácí cvičení. V našem výběru jsme dali dohromady nejlepší veslovací trenažery pro rok 2021, přičemž jsme brali ohled na recenze, testy a hodnocení uživatelů.

Nejlepší veslovací trenažéry (Test 2021)

VzhledModelBrzdný systémRegulace zátěžeDélka pojezduMax. nosnostHmotnostSklápěcí konstrukceDostupnost
Concept 2 D PM5VzduchovýManuální137 cm135 kg25,8 kgAnoVÍCE INFORMACÍ
inSPORTline RW60MagnetickýElektronická96 cm150 kg33 kgAnoVÍCE INFORMACÍ
Kettler Coach MMagnetickýManuální118 cm130 kg41 kgAnoVÍCE INFORMACÍ
inSPORTline OxfordMagnetickýManuální95 cm120 kg28 kgAnoVÍCE INFORMACÍ
NordicTrack RX800VzduchovýManuální-130 kg48 kgAnoVÍCE INFORMACÍ
inSPORTline YukonaMagnetickýElektronická118 cm110 kg20,5 kgNeVÍCE INFORMACÍ
Kettler Coach EIndukčníManuální116 cm130 kg47,3 kgAnoVÍCE INFORMACÍ
inSPORTline PowerMasterHydraulickýManuální-120 kg14 kgNeVÍCE INFORMACÍ
inSPORTline KobukoVzduchově magnetickýManuální125 cm120 kg40 kgAnoVÍCE INFORMACÍ
inSPORTline WateresVodníManuální106 cm150 kg31 kgAnoVÍCE INFORMACÍ

Recenze veslovacích trenažérů

Concept2 D PM5

Concept2 D PM5 recenze a test

Veslovací trenažér Concept 2 D PM5 nadchne profesionály i začátečníky, a to v mnoha ohledech. Jeho pevná konstrukce je z hliníkového rámu, který zajistí bezpečné cvičení, jak pro mladé, tak pro starší generace. Dále je vybaven chytrým počítačem PM5, na kterém si můžete navolit velké množství programů, které vás budou informovat o spálených kalorií, vaší rychlosti, nebo kolik vám zbývá kilometrů do cíle a mnoho dalšího. Dobrý komfort zajišťuje také praktické složení stroje a ergonomicky tvarované sedátko. Určitým mínusem je vzduchový brzdný systém vydávajícím při pohybu zvuk, ale i přesto patří k nejoblíbenějším veslařským trenažérům do domácností, a hlavně fitness center.

+ Lehká a skladná konstrukce, výběr programů
Vyšší cena

ZOBRAZIT NABÍDKU

inSPORTline RW60

inSPORTline RW60 recenze a test

InSPORTline RW60 je magnetický veslovací trenažer, určený pro začátečníky i pokročilé. Může se pyšnit masivní ocelí, která zajistí bezpečí a dlouhodobou výdrž nebo elektricky ovládanou regulací zátěže. Zabudovaných je 16 stupňů zátěže a dále je vybaven displejem, který ukazuje všechny informace ohledně záběrů a rychlosti. Doplňkovou službou je i přepínaní mezi kalendářem a hodinami. Díky magnetickému brzdnému systému je zajištěna tichost a plynulost stroje. Vybaven je i mnoha programy, pro cvičení nebo hrudním pásem, který najdete v balení.

+ Hrudní pás, minimální hlučnost
Neměří tělesný tuk, chybí baterie v PC

ZOBRAZIT NABÍDKU

Kettler Coach M

Kettler Coach M recenze a test

Veslařský ergometr Kettler Coach M je napájený dvěma bateriemi AA typu a lze ho jednoduše složit pomocí mechanismu na překlopení. Stroj je výborný jak pro domácí fitness, tak pro sportovce, díky magnetickému brzdnému systému. Model disponuje LCD displejem, který má pěkný vzhled, ale podle některých uživatelů je méně přehledný. Nastavitelná zátěž je manuální, přičemž lze nastavit 10 stupňů zátěže a součástí balení je rovněž hrudní pás a integrovaný přijímač signálu z Cardo Puls Setu, který měří srdeční puls s přesností EKG.

+ Magnetický brzdný systém, minimální hlučnost
Přehlednost displeje

ZOBRAZIT NABÍDKU

inSPORTline Oxford

inSPORTline Oxford recenze a test

Domácí veslovací trenažér inSPORTline Oxford se může pyšnit 8 stupni zátěže při cvičení, kterými si protáhnete svalstvo v celém těle.  Stroj se dá jednoduše sklopit, čímž ušetříte místo při skladování, hlavně v menších bytech. Nosnost veslovacího stoje je 120 kilogramů a má tvarovatelné ergonomické sedadlo. Magnetický brzdový systém zajistí tichý chod a jeho napájení je řešeno pomocí baterií. Určitou nevýhodou je krátká délka pojezdu, čímž je vhodnější spíše pro menší osoby a někteří uživatelé zmiňují nášlapy s horší oporou paty.

+ Cena/výkon, skladnost, ergonomické sedátko
Krátká délka pojezdu, bez programů

ZOBRAZIT NABÍDKU

NordicTrack RX800

NordicTrack RX800 recenze a test

Velice oblíbený mezi domácími stroji je veslovací trenažér NordicTrack RX800. Disponuje manuální regulací zátěže a jeho nosnost je pěkných 130 kilogramů. Disponuje plynulým chodem a tichostí po celou dobu cvičení, i přes to, že má vzduchový brzdný systém. Napájení je zajištěno sítovým adaptérem, nebo na baterie 4D. Kvalitní sezení umožňuje anatomicky tvarované sedadlo. Na výběr je z mnoha programů a má zabudovaný reproduktor pro poslech hudby. Při pravidelné manipulaci či skládání ovšem nepotěší váha trenažéru, která činí 48 kilogramů a řadí jej tak mezi nejtěžší stroje.

+ Robustní, dobré nášlapy, i pro vyšší postavy
Pro pravidelnou manipulaci/skládání těžký

ZOBRAZIT NABÍDKU

inSPORTline Yukona

inSPORTline Yukona recenze a test

Domácí veslovací trenažér inSPORTline Yukona má velmi dobrý poměr cena/výkon. Jeho hmotnost je pouhých 20,5 kilogramů, regulace zátěže je elektronická a vhodná pro osoby do 190 cm s váhou 110 kg. Zároveň je opatřen přednastavenými programy. Počítač vám bude hlídat spálené kalorie, vzdálenost, tepovou frekvenci a další důležité informace. Trenažér je vybavený magnetickým brzdným systémem, který zajistí tichý provoz se snadno ovladatelným počítačem. Trochu škoda je nesklápěcí konstrukce a podle ohlasů není přímočará volba programů (větší množství voleb).

+ Cena/výkon, množství programů, plynulý provoz
Nižší nosnost

ZOBRAZIT NABÍDKU

Kettler Coach E

Kettler Coach E recenze a test

Veslovací ergometr Kettler Coach E byl vyvinut spíše pro profesionální než na domácí používání. Nosnost trenažeru je 130 kilogramů a jeho napájení je síťová přípojka na 230 V. Sportovcům slouží na vytrvalostní a kondiční trénink. Výběr je z hojného počtu programů a má velký rozsah (15) zátěžových stupňů. Regulace těchto stupňů je manuální, vybaven je indukčním brzdným systémem a anatomickým sedadlem, které zajišťuje naprosto tichý chod stoje. Jeho váha je 47,3 kilogramů a lze ho využívat i jako kladku.

+ Pokročilý indukční brzdný systém, elektronická regulace zátěže, jednoduchá montáž
Pořizovací cena a hmotnost

ZOBRAZIT NABÍDKU

inSPORTline PowerMaster

inSPORTline PowerMaster recenze a test

Hydraulický veslovací trenažér inSPORTline PowerMaster je vybaven manuálním ovládáním zátěže a od ostatních se liší především vhodností pro nenáročný trénink, například pro ženy. Maximální nosnost je 120 kilogramů a doporučená výška cvičence je 185 centimetrů. Hmotnost celého stroje je pouze 14 kilogramů, takže není problém s přemisťováním. Napájení je na baterie a rám tvoří ocelová konstrukce. Počítač zaznamenává důležití informace o cvičení, jako je počet záběrů, nebo spálené kalorie.

+ Velice skladný a lehký (14kg), nízká pořizovací cena
Pouze pro nenáročný trénink

ZOBRAZIT NABÍDKU

inSPORTline Kobuko

inSPORTline Kobuko recenze a test

Domácí veslovací trenažér inSPORTline Kobuko je vhodný, jak pro začátečníky, tak pro pokročilé. Výhodou je kombinovaný vzduchový a magnetický systém, bez klasického zátěžového kola, a tedy s téměř nulovou potřebou údržby. Kromě transportních koleček je k dispozici také systém vyrovnávání nerovností, nebo hrudní pás, ze kterého se přenáší do počítače tepová frekvence. Počítač zobrazuje tepovku a dále ujetou vzdálenost, čas, kalorie, počet záběrů, celkový počet záběrů, SCAN. Doporučená výška pro cvičence je 195 centimetrů, ovšem nosnost 120 kg je spíše mínusem oproti konkurenčním modelům.

+ Snadná údržba, délka pojezdu 125 cm
Menší nosnost

ZOBRAZIT NABÍDKU

inSPORTline Wateres

inSPORTline Wateres recenze a test

Tak trošku jiný veslovací trenažér je inSPORTline Wateres. Liší se především tím, že má vodní regulaci zátěže, díky čemuž při cvičení vydává příjemný šumot vody. Jeho váha je 31 kilogramů a jeho nosnost až 150 kilogramů, takže je i pro silnější postavy. Již tradičně je vybaven počítačem, který má jednoduché ovládání, bez většího množství programů. Výhodou je hrudní pás, který je součástí balení. Ovládání zátěže je manuální, s vodní zátěží mezi 8,8 a 16 kg. Dále je vybaven sklápěcí konstrukcí a transportními kolečky pro pohodlné uskladnění. Zdroj napájení je na dvě AA baterie.

+ Vodní trenažér s tichým chodem, velká nosnost, pás na měření tepu
Krátká délka pojezdu, jednoduchý počítač

ZOBRAZIT NABÍDKU

Jak vybrat veslařský trenažér

Jeden z hlavních cílů pořízení veslařského trenažéru je určitě zlepšení kondice a cvičení samotné. Slouží k celkovému protažení těla a spálení přebytečných kalorií, případně nabírání svalové hmoty. Při výběru stroje byste měli například sledovat, zda se dá sklopit, zda má velký výběr programů a jaká je jeho váha v případě přenášení.

Brzdný systém

Existuje několik druhů brzdných systémů a to vzduchový, magnetický, hydraulický, indukční nebo také vodní. Brzdný systém udává například hlučnost či plynulost stroje.

Odporové nebo také třecí trenažéry využívají gumová lanka s různou tuhostí. Výhoda těchto fitness strojí spočívá v tichém chodu, stabilní zátěži a nejnižší pořizovací ceně. Na druhou stranu je zde minimální možnost nastavení zátěže nebo programové vybavení.

Hydraulický brzdný systém s písty patří rovněž do veslovacích trenažérů s nízkou pořizovací cenou. Tato vesla mají malé rozměry a váhu, snadno se obsluhují. Jsou však spíše pro menší a drobnější cvičence, například ženy, jelikož jsou typická pro kratší pojezd a nižší stabilitu.

Magnetické veslovací trenažéry jsou nejrozšířenějším typem a vhodné jak pro domácí cvičení, tak na profesionální trénink a do fitness center. Systém tvoří magnety umístěné poblíž zátěžového kola a vzdáleností od něj se reguluje odpor, a tedy zátěž během cvičení. Ta může být nastavena elektronicky i manuálně.

Vzduchově magnetické trenažéry využívají kladů obou systémů. Po obvodu zátěžového kola se nacházejí lopatky, které působí na vzduch, čímž vytváří odpor. Přítomnost magnetů zase slouží k úpravě zátěže a obtížnosti cvičení. Výsledkem je pohyb nejbližší reálnému veslování. Určitě je tak lze doporučit sportovcům.

Vodní veslovací trenažér je do určité míry raritou. Odpor zajišťují točící se lopatky v nádrži umístěné pod strojem. Nádrž je zpravidla průhledná a vzniká tak velmi zajímavá podívaná, doplněná o podobné zvuky, které dělá voda při opravdovém veslování. Regulace zátěže probíhá ubíráním, nebo přidáváním vody, což je pro běžné cvičení vcelku nevhodné, a proto je využívají hlavně sportovci trénující na dlouhé tratě s podobnou zátěží.

Indukční brzdný systém vyžaduje zapojení veslařského trenažéru do napájení na 230 V. Brždění setrvačníku pak probíhá pomocí elektromagnetické indukce, díky čemuž lze velmi přesně regulovat zátěž. Výhodou je také velmi tichý chod při cvičení. Indukční trenažéry patří mezi dražší modely a spíše pro profesionální použití.

Napájení stroje

Jedna z mnoha hledisek při koupi je také napájení. To zajišťuje celkový chod stroje a jeho funkce, které si můžete během cvičení vybrat. Právě díky napájení máme dostatek informací, které počítač nabízí, takže jste v neustálém přehledu o všem, co právě děláte. Ať už to jsou informace o odjeté vzdálenosti, nebo o spálených kalorií, tak právě napájení to vše zajišťuje. Veslovací trenažér může být napájen buď bateriemi ve většině případů tipu AA, nebo na 230 V.

Regulace zátěže

Veslovací trenažéry jsou vybaveny regulací zátěže, a to ať už pro domácí užívání, tak pro profesionály. Zátěž je možné během cvičení měnit, buď manuálně, nebo elektronicky. Vždy je dobré se podívat, kolik stupňů zátěže daný stroj má a jestli je jeho součástí HRC program. Ten zajišťuje snížení nebo zvýšení zátěže, tak aby byl cvičitel v neustále optimální tepové frekvenci. Pozor, ne každý veslovací trenažér je vybaven HRC systémem.

Programová výbava stroje

Velice důležitá vlastnost stroje, je jeho programová výbava. Je dobré přihlížet na zdatnost cvičence, zda je ovládání dostatečně jednoduché, jaké je osvětlení obrazovky a jeho kompletní programy. Ty mohou nabízet cvičení různých kategorií, nebo přímo závod, proti stroji samotnému.

Základem je určitě lehká předvolba programů a hrudní pás, který zlepšuje efektivitu cvičení. Pozor, hrudní pás nemusí být součástí balení, ale musí se dokupovat samostatně. Samozřejmě čím více programů a funkcí, tím bude cena veslovacího trenažéru dražší.

Funkce trenažéru

Při koupi určitě nesmíme zapomenout na funkce, co daný stroj nabízí a jaký má rozsah. Samozřejmě čím dražší veslovací trenažér pořídíte, tím více funkcí bude pravděpodobně mít. Mezi hlavní funkce, které jsou během cvičení využity jsou spálené kalorie, odjeté kilometry, počet záběrů, tepová frekvence a v neposlední řadě také odcvičený čas. Záleží také na počtu programů, který stroj nabízí.

Jestliže budete chtít shodit přebytečné kalorie, určitě byste měli volil stroj, který přímo počítá, kolik kalorií během cvičení shodíte a za jaký čas. Podle toho lze stanovit cvičící plán, kterého se můžete držet určité období a postupně přidávat.

Sklápěcí mechanizmus

Jedna z hlavních věcí, na které při koupi přihlížet je právě sklápěcí mechanismus stroje. Ten slouží k ušetření místa ve vašem domě nebo bytě. Dávejte si však pozor, sklápěcí mechanizmus ušetří sice velké místo, ale je dobré se podívat na parametry, i ve složeném stavu. Některé stroje jsou sice sklápěcí, ale i na výšku mohou zabrat dost místa.

Výška cvičence a délka pojezdu

Pozor si při koupi musíte dát i na to, jaká je maximální doporučená výška pro daný stroj. Ve značné míře tento údaj odpovídá i délce pojezdu. Ta určuje vzdálenost lavice, po které se sedačka pohybuje. Čím vyšší máte postavu, tím delší délku pojezdu budete potřebovat, abyste propnuli celé tělo a tah tak provedli efektivně.

Hmotnost a nosnost

Kromě skládacího mechanismu je určitým faktorem i hmotnost trenažéru. Ta bývá různá, mimo jiné s ohledem na použité materiály. Typicky hydraulická vesla jsou nejlehčí a pohybují se cca do 20 kg. Vzduchové trenažéry jsou naopak nejtěžší, klidně se 40 kg a více. Uprostřed se pak pohybují magnetické trenažéry s přibližným rozsahem 20 – 40 kilogramů.

Nosnost je stejně jako výška cvičence důležitým parametrem, obzvláště pokud máte robustní postavu. Některé veslařské trenažéry mohou mít nezvykle nízký limit kolem 110 kg. Je dobré také počítat s určitou rezervou a nevyužívat maximální zatížení.

Otázky při výběru veslovacího trenažéru

Jaký veslovací trenažér na doma?

Domácí veslovací trenažér by měl mít skládací konstrukci a nehledě na ni se zaměřte na jeho celkové rozměry a případně i hmotnost. Nejoblíbenější veslovací trenažéry na doma jsou ty s magnetickou brzdou, jejich chod je totiž tichý, což v bytě jistě oceníte.

Vzduchový veslovací trenažér, nebo magnetický?

Magnetický veslovací trenažér je nejrozšířenějším typem, se kterým se setkáte. Má zpravidla větší počet zátěží a lepší programovou vybavenost. Vzduchový veslovací trenažér může být i v kombinaci s magnetickou brzdou a v této sestavě se pohyb nejvíce podobá opravdovému veslování. Je proto oblíbený jak u profesionálních sportovců, tak i u náročnějších hobby sportovců.

Jaké jsou nejlepší značky veslovacích trenažérů?

Nejlepší značky veslovacích trenažérů jsou Concept2, Kettler a Insportline. Právě poslední zmiňovaná značka má nabídku veslařských trenažérů velice obsáhlou a svůj model si zde najde jak začátečník, tak pokročilý sportovec.

Kde koupit veslovací trenažér?

Největší nabídku najdete samozřejmě na internetu a v tomto ohledu lze zmínit opět Insportline s jejich trenažéry vlastní značky. Několik veslovacích trenažérů nabízí i e-shop Lidl za velmi zajímavé peníze a v neposlední řadě může zaujmout i Decathlon s privátní značkou veslovacích trenažérů Domyos.