Vybíráme nejlepší veslovací trenažér

TOP 3 veslovací trenažéry

Concept 2 D PM5

inSPORTline RW60

inSPORTline Yukona

Profesionální veslovací trenažér patřící mezi nejoblíbenější stroje, vybaven elektronickou regulací zátěže, monitorem PM5 a širokým výběrem programů. Náš vítěz testu srovnání.Magnetický veslařský trenažér s pevnou konstrukcí a HRC programem, který automaticky upravuje zátěž, aby zůstala tepová frekvence v nastaveném rozmezí.Velice oblíbený domácí veslovací trenažér, s lehkou konstrukcí a přednastavenými programy.
+ Lehká a skladná konstrukce, výběr programů+ Hrudní pás, minimální hlučnost+ Cena/výkon, množství programů, plynulý provoz
- Vyšší cena- Neměří tělesný tuk, chybí baterie v PC- Nižší nosnost

Orientační Cena
26 900 Kč

Orientační Cena
14 390 Kč

Orientační Cena
6 990 Kč

Jeden z velice oblíbených a univerzálních strojů na cvičení je veslovací trenažér, který simuluje pohyb záběrů jako na lodi. Na rozdíl od eliptického trenažéru vhodnějšího spíše pro kondiční trénink, zde aerobní aktivitou spalujete tuky a současně posilujete ruce, nohy, hýždě, záda, břicho a bedra, takže uvidíte výsledky v horní i dolní polovině těla. Hlavní rozlišení je podle brzdného systému, převážně na vzduchový a magnetický. Programy, počet stupňů zátěže a funkce pak rozhodují, zda jde spíše o profesionální veslařský trenažér, nebo pro domácí cvičení. V našem výběru jsme dali dohromady nejlepší veslovací trenažery pro rok 2023, přičemž jsme brali ohled na recenze, testy a hodnocení uživatelů.

Nejlepší veslovací trenažéry (Test 2023)

VzhledModelBrzdný systémRegulace zátěžeDélka pojezduMax. nosnostHmotnostSklápěcí konstrukceDostupnost
Concept 2 D PM5 recenze a testConcept 2 D PM5VzduchovýManuální137 cm135 kg25,8 kgAno
inSPORTline RW60 recenze a testinSPORTline RW60MagnetickýElektronická96 cm150 kg33 kgAno
Kettler Coach M recenze a testKettler Coach MMagnetickýManuální118 cm130 kg41 kgAno
Hop-Sport HS-060R Cross recenze a testHop-Sport HS-060R CrossMagnetickýManuální90 cm120 kg26 kgAno
NordicTrack RX800 recenze a testNordicTrack RX800VzduchovýManuální-130 kg48 kgAno
inSPORTline Yukona recenze a testinSPORTline YukonaMagnetickýElektronická118 cm110 kg20,5 kgNe
Hop-Sport 065AR Talon recenze a testHop-Sport 065AR TalonVzduchovýManuální84 cm135 kg24,5 kgAno
inSPORTline Thenar recenze a testinSPORTline ThenarMagnetickýManuální110 cm150 kg31,2 kgAno
inSPORTline River recenze a testinSPORTline RiverVzduchově magnetickýElektronická99 cm150 kg44 kgAno
Capital Sports Flow M1 recenze a testCapital Sports Flow M1VodníManuální80 cm150 kg32,4 kgAno

Zobrazit celou nabídku

Recenze veslovacích trenažérů

Concept2 D PM5

Concept 2 D PM5 recenze a test

Veslovací trenažér Concept 2 D PM5 nadchne profesionály i začátečníky, a to v mnoha ohledech. Jeho pevná konstrukce je z hliníkového rámu, který zajistí bezpečné cvičení, jak pro mladé, tak pro starší generace. Dále je vybaven chytrým počítačem PM5, na kterém si můžete navolit velké množství programů, které vás budou informovat o spálených kalorií, vaší rychlosti, nebo kolik vám zbývá kilometrů do cíle a mnoho dalšího. Dobrý komfort zajišťuje také praktické složení stroje a ergonomicky tvarované sedátko. Určitým mínusem je vzduchový brzdný systém vydávajícím při pohybu zvuk, ale i přesto patří k nejoblíbenějším veslařským trenažérům do domácností, a hlavně fitness center.

+ Lehká a skladná konstrukce, výběr programů
Vyšší cena

inSPORTline RW60

inSPORTline RW60 recenze a test

InSPORTline RW60 je magnetický veslovací trenažer, určený pro začátečníky i pokročilé. Může se pyšnit masivní ocelí, která zajistí bezpečí a dlouhodobou výdrž nebo elektricky ovládanou regulací zátěže. Zabudovaných je 16 stupňů zátěže a dále je vybaven displejem, který ukazuje všechny informace ohledně záběrů a rychlosti. Doplňkovou službou je i přepínaní mezi kalendářem a hodinami. Díky magnetickému brzdnému systému je zajištěna tichost a plynulost stroje. Vybaven je i mnoha programy, pro cvičení nebo hrudním pásem, který najdete v balení.

+ Hrudní pás, minimální hlučnost
Neměří tělesný tuk, chybí baterie v PC

Kettler Coach M

Kettler Coach M recenze a test

Veslařský ergometr Kettler Coach M je napájený dvěma bateriemi AA typu a lze ho jednoduše složit pomocí mechanismu na překlopení. Stroj je výborný jak pro domácí fitness, tak pro sportovce, díky magnetickému brzdnému systému. Model disponuje LCD displejem, který má pěkný vzhled, ale podle některých uživatelů je méně přehledný. Nastavitelná zátěž je manuální, přičemž lze nastavit 10 stupňů zátěže a součástí balení je rovněž hrudní pás a integrovaný přijímač signálu z Cardo Puls Setu, který měří srdeční puls s přesností EKG.

+ Magnetický brzdný systém, minimální hlučnost
Přehlednost displeje

Hop-Sport HS-060R Cross

Hop-Sport HS-060R Cross recenze a test

Domácí veslovací trenažér Hop-Sport HS-060R Cross je konstrukčně jednoduchý stroj, spotřebitelé v recenzích zmiňují často velmi dobrý poměr cena/výkon i celkově nízkou hlučnost. Je vybaven magnetickým brzdným systémem s manuálním nastavením zátěže, které má 8 stupňů odporu. Při hmotnosti jen 26 kg má dobrou nosnost 120 kg, transportní kolečka i skládací konstrukci, která již tak menší trenažér ještě více zmenší. Daní za nízkou cenu je místy horší opracování jednotlivých dílů a pouze plastová kolečka pojezdu, která zvyšují jeho hlučnost.

+ Dobrý poměr cena/výkon, jednoduchá konstrukce, nízká hlučnost
Kolečka z umělé hmoty

NordicTrack RX800

NordicTrack RX800 recenze a test

Velice oblíbený mezi domácími stroji je veslovací trenažér NordicTrack RX800. Disponuje manuální regulací zátěže a jeho nosnost je pěkných 130 kilogramů. Disponuje plynulým chodem a tichostí po celou dobu cvičení, i přes to, že má vzduchový brzdný systém. Napájení je zajištěno sítovým adaptérem, nebo na baterie 4D. Kvalitní sezení umožňuje anatomicky tvarované sedadlo. Na výběr je z mnoha programů a má zabudovaný reproduktor pro poslech hudby. Při pravidelné manipulaci či skládání ovšem nepotěší váha trenažéru, která činí 48 kilogramů a řadí jej tak mezi nejtěžší stroje.

+ Robustní, dobré nášlapy, i pro vyšší postavy
Pro pravidelnou manipulaci/skládání těžký

inSPORTline Yukona

inSPORTline Yukona recenze a test

Domácí veslovací trenažér inSPORTline Yukona má velmi dobrý poměr cena/výkon. Jeho hmotnost je pouhých 20,5 kilogramů, regulace zátěže je elektronická a vhodná pro osoby do 190 cm s váhou 110 kg. Zároveň je opatřen přednastavenými programy. Počítač vám bude hlídat spálené kalorie, vzdálenost, tepovou frekvenci a další důležité informace. Trenažér je vybavený magnetickým brzdným systémem, který zajistí tichý provoz se snadno ovladatelným počítačem. Trochu škoda je nesklápěcí konstrukce a podle ohlasů není přímočará volba programů (větší množství voleb).

+ Cena/výkon, množství programů, plynulý provoz
Nižší nosnost

Hop-Sport 065AR Talon

Hop-Sport 065AR Talon recenze a test

Vzduchový veslovací trenažér Hop-Sport 065AR Talon patří mezi nejlevnější trenažéry s tímto typem brzdného systému. Ze zkušeností spotřebitelů má jednoduchou montáž a působí robustně. Regulace odporu má 8 úrovní a řešena je manuálně pomocí otočného knoflíku, dále nechybí jednoduchý počítač, transportní kolečka ani sklápěcí konstrukce. Potěší nastavitelný výstupní otvor vzduchu, kudy proudí vánek od zátěžového kola, ložiskový pojezd sedla a protiskluzové nášlapy.

+ Poměr cena/výkon, ložisková kolečka pojezdu, výstupní otvor ventilace
Nic zásadního

inSPORTline Thenar

inSPORTline Thenar recenze a test

Veslovací trenažér inSPORTline Thenar hodnotí spotřebitelé v recenzích pozitivně, vyzdvihují dobré zpracování, nízkou hlučnost a jednoduché sestavení včetně ovládání trenažéru. Díky delšímu pojezdu 110 cm na něm mohou cvičit osoby do výšky 195 cm a nosnost má nadprůměrnou 150 kg. Brzdný systém je magnetický a zátěž se ovládá manuálně, celkem je k dispozici 8 stupňů intenzity. Pojezd je vybaven ložisky a konstrukce je sklopná. Ze zkušeností má trenažér kompaktní rozměry a jako negativa uživatelé zmiňují pouze menší display, který v jeden moment zobrazí jen jeden údaj.

+ Dobrá kvalita zpracování, jednoduché ovládání i sestavení, nízká hlučnost
Menší jednoduchý display

inSPORTline River

inSPORTline River recenze a test

Veslařský trenažér inSPORTline River je vhodný pro profesionály a náročné sportovce, kteří budou stroj používat často a pravidelně. Má robustní konstrukci a celkové zpracování na vysoké úrovni, čemuž odpovídá také vyšší hmotnost 44 kg. Za to však nabídne nosnost 150 kg a možnost využití osobami do 200 cm výšky. Vzduchový brzdný systém je doplněn o magnetickou brzdu, která se ovládá elektronicky. Díky tomu si můžete vybrat ze 42 programů, a to včetně HRC nebo WATT programu. Konstrukce je sklápěcí a samozřejmostí jsou i transportní kolečka.

+ Masivní konstrukce, elektronické ovládání, velmi kvalitní zpracování
Větší rozměry a hmotnost

Capital Sports Flow M1

Capital Sports Flow M1 recenze a test

Vodní veslovací trenažér Capital Sports Flow M1 má v rámci vodních trenažérů velmi kompaktní rozměry a velice zajímavý poměr cena/výkon. Kvalitní zpracování s nízkou hlučností doplňuje přirozený zvuk vody, délka pojezdu je sice menších 80 cm, za to nosnost 150 kg je výborná. Do zásobníku vody z nerozbitného plastu se vejde až 13 litrů vody a jejím množstvím se reguluje zátěž. Tréninkový počítač zobrazuje mnoho údajů naráz a může zobrazovat i tepovou frekvenci z hrudního pásu. Potěší sklápěcí konstrukce, transportní kolečka i systém vyrovnání nerovností.

+ Kompaktní rozměry, dobrý poměr cena/výkon, velký LCD display
Kratší délka pojezdu

Jak vybrat veslařský trenažér

Jeden z hlavních cílů pořízení veslařského trenažéru je určitě zlepšení kondice a cvičení samotné. Slouží k celkovému protažení těla a spálení přebytečných kalorií, případně nabírání svalové hmoty. Při výběru stroje byste měli například sledovat, zda se dá sklopit, zda má velký výběr programů a jaká je jeho váha v případě přenášení.

Brzdný systém

Existuje několik druhů brzdných systémů a to vzduchový, magnetický, hydraulický, indukční nebo také vodní. Brzdný systém udává například hlučnost či plynulost stroje.

Odporové nebo také třecí trenažéry využívají gumová lanka s různou tuhostí. Výhoda těchto fitness strojí spočívá v tichém chodu, stabilní zátěži a nejnižší pořizovací ceně. Na druhou stranu je zde minimální možnost nastavení zátěže nebo programové vybavení.

Hydraulický brzdný systém s písty patří rovněž do veslovacích trenažérů s nízkou pořizovací cenou. Tato vesla mají malé rozměry a váhu, snadno se obsluhují. Jsou však spíše pro menší a drobnější cvičence, například ženy, jelikož jsou typická pro kratší pojezd a nižší stabilitu.

Magnetické veslovací trenažéry jsou nejrozšířenějším typem a vhodné jak pro domácí cvičení, tak na profesionální trénink a do fitness center. Systém tvoří magnety umístěné poblíž zátěžového kola a vzdáleností od něj se reguluje odpor, a tedy zátěž během cvičení. Ta může být nastavena elektronicky i manuálně.

Vzduchově magnetické trenažéry využívají kladů obou systémů. Po obvodu zátěžového kola se nacházejí lopatky, které působí na vzduch, čímž vytváří odpor. Přítomnost magnetů zase slouží k úpravě zátěže a obtížnosti cvičení. Výsledkem je pohyb nejbližší reálnému veslování. Určitě je tak lze doporučit sportovcům.

Vodní veslovací trenažér je do určité míry raritou. Odpor zajišťují točící se lopatky v nádrži umístěné pod strojem. Nádrž je zpravidla průhledná a vzniká tak velmi zajímavá podívaná, doplněná o podobné zvuky, které dělá voda při opravdovém veslování. Regulace zátěže probíhá ubíráním, nebo přidáváním vody, což je pro běžné cvičení vcelku nevhodné, a proto je využívají hlavně sportovci trénující na dlouhé tratě s podobnou zátěží.

Indukční brzdný systém vyžaduje zapojení veslařského trenažéru do napájení na 230 V. Brždění setrvačníku pak probíhá pomocí elektromagnetické indukce, díky čemuž lze velmi přesně regulovat zátěž. Výhodou je také velmi tichý chod při cvičení. Indukční trenažéry patří mezi dražší modely a spíše pro profesionální použití.

Napájení stroje

Jedna z mnoha hledisek při koupi je také napájení. To zajišťuje celkový chod stroje a jeho funkce, které si můžete během cvičení vybrat. Právě díky napájení máme dostatek informací, které počítač nabízí, takže jste v neustálém přehledu o všem, co právě děláte. Ať už to jsou informace o odjeté vzdálenosti, nebo o spálených kalorií, tak právě napájení to vše zajišťuje. Veslovací trenažér může být napájen buď bateriemi ve většině případů tipu AA, nebo na 230 V.

Regulace zátěže

Veslovací trenažéry jsou vybaveny regulací zátěže, a to ať už pro domácí užívání, tak pro profesionály. Zátěž je možné během cvičení měnit, buď manuálně, nebo elektronicky. Vždy je dobré se podívat, kolik stupňů zátěže daný stroj má a jestli je jeho součástí HRC program. Ten zajišťuje snížení nebo zvýšení zátěže, tak aby byl cvičitel v neustále optimální tepové frekvenci. Pozor, ne každý veslovací trenažér je vybaven HRC systémem.

Programová výbava stroje

Velice důležitá vlastnost stroje, je jeho programová výbava. Je dobré přihlížet na zdatnost cvičence, zda je ovládání dostatečně jednoduché, jaké je osvětlení obrazovky a jeho kompletní programy. Ty mohou nabízet cvičení různých kategorií, nebo přímo závod, proti stroji samotnému.

Základem je určitě lehká předvolba programů a hrudní pás, který zlepšuje efektivitu cvičení. Pozor, hrudní pás nemusí být součástí balení, ale musí se dokupovat samostatně. Samozřejmě čím více programů a funkcí, tím bude cena veslovacího trenažéru dražší.

Funkce trenažéru

Při koupi určitě nesmíme zapomenout na funkce, co daný stroj nabízí a jaký má rozsah. Samozřejmě čím dražší veslovací trenažér pořídíte, tím více funkcí bude pravděpodobně mít. Mezi hlavní funkce, které jsou během cvičení využity jsou spálené kalorie, odjeté kilometry, počet záběrů, tepová frekvence a v neposlední řadě také odcvičený čas. Záleží také na počtu programů, který stroj nabízí.

Jestliže budete chtít shodit přebytečné kalorie, určitě byste měli volil stroj, který přímo počítá, kolik kalorií během cvičení shodíte a za jaký čas. Podle toho lze stanovit cvičící plán, kterého se můžete držet určité období a postupně přidávat.

Sklápěcí mechanizmus

Jedna z hlavních věcí, na které při koupi přihlížet je právě sklápěcí mechanismus stroje. Ten slouží k ušetření místa ve vašem domě nebo bytě. Dávejte si však pozor, sklápěcí mechanizmus ušetří sice velké místo, ale je dobré se podívat na parametry, i ve složeném stavu. Některé stroje jsou sice sklápěcí, ale i na výšku mohou zabrat dost místa.

Výška cvičence a délka pojezdu

Pozor si při koupi musíte dát i na to, jaká je maximální doporučená výška pro daný stroj. Ve značné míře tento údaj odpovídá i délce pojezdu. Ta určuje vzdálenost lavice, po které se sedačka pohybuje. Čím vyšší máte postavu, tím delší délku pojezdu budete potřebovat, abyste propnuli celé tělo a tah tak provedli efektivně.

Hmotnost a nosnost

Kromě skládacího mechanismu je určitým faktorem i hmotnost trenažéru. Ta bývá různá, mimo jiné s ohledem na použité materiály. Typicky hydraulická vesla jsou nejlehčí a pohybují se cca do 20 kg. Vzduchové trenažéry jsou naopak nejtěžší, klidně se 40 kg a více. Uprostřed se pak pohybují magnetické trenažéry s přibližným rozsahem 20 – 40 kilogramů.

Nosnost je stejně jako výška cvičence důležitým parametrem, obzvláště pokud máte robustní postavu. Některé veslařské trenažéry mohou mít nezvykle nízký limit kolem 110 kg. Je dobré také počítat s určitou rezervou a nevyužívat maximální zatížení.

Otázky při výběru veslovacího trenažéru

Jaký veslovací trenažér na doma?

Domácí veslovací trenažér by měl mít skládací konstrukci a nehledě na ni se zaměřte na jeho celkové rozměry a případně i hmotnost. Nejoblíbenější veslovací trenažéry na doma jsou ty s magnetickou brzdou, jejich chod je totiž tichý, což v bytě jistě oceníte.

Vzduchový veslovací trenažér, nebo magnetický?

Magnetický veslovací trenažér je nejrozšířenějším typem, se kterým se setkáte. Má zpravidla větší počet zátěží a lepší programovou vybavenost. Vzduchový veslovací trenažér může být i v kombinaci s magnetickou brzdou a v této sestavě se pohyb nejvíce podobá opravdovému veslování. Je proto oblíbený jak u profesionálních sportovců, tak i u náročnějších hobby sportovců.

Jaké jsou nejlepší značky veslovacích trenažérů?

Nejlepší značky veslovacích trenažérů jsou Concept2, Kettler a Insportline. Právě poslední zmiňovaná značka má nabídku veslařských trenažérů velice obsáhlou a svůj model si zde najde jak začátečník, tak pokročilý sportovec.

Kde koupit veslovací trenažér?

Největší nabídku najdete samozřejmě na internetu a v tomto ohledu lze zmínit opět Insportline s jejich trenažéry vlastní značky. Několik veslovacích trenažérů nabízí i e-shop Lidl za velmi zajímavé peníze a v neposlední řadě může zaujmout i Decathlon s privátní značkou veslovacích trenažérů Domyos.