Vybíráme nejlepší vibrační plošinu

TOP 3 vibrační podložky

inSPORTline VibroGym Lotos

Vibro Shaper

inSPORTline VibroGym Alex

Kvalitní domácí vibrační stroj, s 50 nastavitelnými stupni vibrací a LED displejem.Oblíbená vibrační plošina známá z TV, vhodná na procvičení celého těla, shození přebytečných kil a s nosností 100 kg.Robustní vibromasážní stroj s 3D vibracemi, LED displejem a nosností do 120 kg.
+ 50 nastavitelných stupňů+ Poměr cena/výkon+ 3D+ vibrace, mnoho nastavení
- Balení bez gumových expandérů- Při ukončování programu hlasité pípání- Hmotnost 48 kg

Orientační Cena
8 090 Kč

Orientační Cena
4 399 Kč

Orientační Cena
27 990 Kč

ZJISTIT VÍCE

ZJISTIT VÍCE

ZJISTIT VÍCE

Vibrační plošina je skvělou fitness pomůckou jak pro cvičení doma, tak i v posilovnách. Díky široké nabídce modelů si můžete pořídit i vibrační plošinu kompaktních rozměrů a za rozumnou cenu do svého bytu. Na vibrační podložce při vhodné kombinaci cviků posílíte celé tělo, zmírníte celulitidu, odstraníte přebytečný tuk, posílíte celkovou fyzickou kondici, a to při pravidelném cvičení v krátkém čase. Mezi modely se rozlišuje především typ vibrací, možnost nastavení, přítomnost gumových expandérů a důležitá je také nosnost vibrační plošiny. V našem výběru jsme dali dohromady nejlepší vibrační plošiny pro rok 2020, přičemž jsme brali ohled na recenze, testy a hodnocení uživatelů.

Nejlepší vibrační plošiny (Test 2020)

VzhledModelNosnostTyp vibracíVýkon motoruHmotnostMaximální frekvence vibracíPosilovací gumová lana (expandéry)Dostupnost
inSPORTline VibroGym Lotos120 kgVertikální300 W30 kg13,7 HzNeVÍCE INFORMACÍ
inSPORTline Charles120 kg3D, vertikální500 W + 300 W36 kg40 HzAnoVÍCE INFORMACÍ
Vibro Shaper100 kgHorizontální200 W12 kg13 HzAnoVÍCE INFORMACÍ
HMS SVP01150 kgHorizontální200 W14 kg-AnoVÍCE INFORMACÍ
inSPORTline VibroGym Alex120 kg3D+400 W48 kg60 HzAnoVÍCE INFORMACÍ
inSPORTline VibroGym Lilly120 kgVertikální300 W35 kg25 HzNeVÍCE INFORMACÍ
Master G1120 kgHorizontální300 W14 kg18 HzAnoVÍCE INFORMACÍ
inSPORTline Julisa120 kgHorizontalní, 3D, oscilační200 W + 200 W + 40 W18 kg40 HzAnoVÍCE INFORMACÍ
inSPORTline Devyn100 kgVertikální200 W9,5 kg14 HzAnoVÍCE INFORMACÍ
SKY SVP07150 kgHorizontální200 W16 kg12 HzAnoVÍCE INFORMACÍ

Recenze vibračních plošin

inSPORTline VibroGym Lotos

inSPORTline VibroGym Lotos recenze a test

Vibrační plošina inSPORTline VibroGym Lotos má hmotnost 30 kilogramů a celková nosnost činí 120 kg. Stroj pracuje na vertikálních vibracích a je možné si nastavit až 50 stupňů intenzity. Je napájen síťovým adaptérem a vhodný do domácností. Plusové body získal tento model za LED displej, rozměrná madla a povrch podložky, který předchází případnému skluzu a pádu. Vibrační stroj zlepšuje krevní oběh, bojuje s celulitidou, pomáhá při shazování nadváhy a formování postavy. Má jeden 300 W elektromotor a v jeho výbavě nenajdeme posilovací gumová lana.

+ 50 nastavitelných stupňů, LED display
Balení bez gumových expandérů

ZOBRAZIT NABÍDKU

inSPORTline Charles

inSPORTline Charles recenze a test

Vibrační deska na cvičení inSPORTline Charles umožňuje využít dvou druhů vibrací, 3D a vertikálních, nebo jejich kombinaci. Zvyšuje pohyblivost kloubů a zvyšuje kompletně svalovou hmotu. Celková váha stroje je 36 kg a umožňuje přednastavit až 4 programy. Nosnost tohoto stoje je 120 kg a jeho uplatnění je v klubových prostorech i domácnostech. Uživatelé oceňují jeho tichý chod a kvalitní zpracování. Je vybaven třemi LED displeji a dvěma motory s celkovým výkonem 500 W. Jeho součástí jsou gumové expandéry a potěší až 60 stupňů nastavení intenzity vibrací.

+ Využití více druhů vibrací, přednastavené programy
Horší návod na kompletaci

ZOBRAZIT NABÍDKU

Vibro Shaper

Vibro Shaper recenze a test

Domácí vibrační plošina Vibro Shaper je fitness přístroj pro zlepšení fyzické kondice se 3 stupni intenzity a mozností nastavit 99 rychlostí vibrací. Pomáhá spalovat kalorie, procvičit různé svalové skupiny a je doporučen na domácí cvičení. Nosnost této plošiny je 100 kg a celková váha činí 12 kilogramů. Součástí balení je sada gumových lan, dálkový ovladač a výživový poradce. Velkou výhodou je jeho skladnost a snadná obsluha, velmi přijatelná je také pořizovací cena.

+ Výborná skladnost, poměr cena/výkon
Při ukončování programu hlasité pípání

ZOBRAZIT NABÍDKU

HMS SVP01

HMS SVP01 recenze a test

Vibrační podložka HMS SVP01 má výkon 200 W a nosnost nadprůměrných 150 kilogramů. Celková váha výrobku činí 14 kg a jeho součástí je LED displej s integrovaným počítačem. Plošina je vybavena 10 programy, 3 stupni intenzity a ručním ovládáním rychlosti a pracovní doby. Stroj dobře slouží ke zpevnění svalstva a celkové relaxaci. Uživatelé oceňují jednoduché ovládání přístroje, tichý chod stroje a jeho lehkost a skladnost. Pohyb vibrační plošiny je horizontální a potěší i přítomnost gumových posilovacích expandérů.

+ Skladnost, nízká váha, vysoká nosnost
Méně přehledný popis programů

ZOBRAZIT NABÍDKU

inSPORTline VibroGym Alex

inSPORTline VibroGym Alex recenze a test

Vibromasážní stroj inSPORTline VibroGym Alex je výborným pomocníkem při shazování váhy. Díky 3D+ vibracím posílí svaly, zlepšíte si s ním rovnováhu a celkovou stabilitu těla. Výkon motoru je 400 W a jeho celková hmotnost činí 48 kg s nosností 120 kilogramů. Disponuje 18 přednastavenými programy, třemi LED displeji a 2 ovládacími konzolemi. Jeho celkový chod je tichý a plynulý, uživatelé udělily plusové body také za robustní konstrukci a celkovou stabilitu přístroje. Je vhodný jak do fitka, tak domu a potěší i systém vyrovnání na nedokonalém povrchu.

+ 3D+ vibrace, mnoho nastavení, velká robustnost a stabilita
Hmotnost 48 kg

ZOBRAZIT NABÍDKU

inSPORTline VibroGym Lilly

inSPORTline VibroGym Lilly recenze a test

Vibrační stroj na hubnutí inSPORTline VibroGym Lilly zaujme moderním designem a poměrně nízkou cenou. Vibrace jsou vertikální a ovládání se nachází na displeji před cvičící osobou. Velkou výhodou jsou zde transportní kolečka, která při hmotnosti 35 kg určitě využijete. Napájení stroje je přes síťový kabel a jeho využití se doporučuje v domácnostech. Celková nosnost vibračního stroje je 120 kg a výkon motoru 300 W. Zabudovaný počítač ukazuje tělesný tuk, program, čas a rychlost. Spotřebitelé ocenili i jednoduchou a rychlou montáž.

+ Snadná kompletace, transportní kolečka
Časté dotahování šroubů

ZOBRAZIT NABÍDKU

Master G1

Master G1 recenze a test

Vibrační stroj na hubnutí Master G1 pomůže shodit přebytečnou váhu, a to za předpokladu krátkého cvičení jednou denně. Hmotnost stroje je 14 kg a celková nosnost činí 120 kg, výkon elektromotoru dosahuje 300 W a vibrační pohyb je horizontální. Velkou výhodou je 10 přednastavených programů a 120 rychlostí vibrací, velmi dobře působí také na ztuhlé klouby a svaly. Povrch je tvořen masážní podložkou, která je opatřena akupresurními body a působí protiskluzově. Spotřebitelé oceňují skladnost a rychlé výsledky.

+ Poměr cena/výkon, skladnost
Neúplný návod

ZOBRAZIT NABÍDKU

inSPORTline Julisa

inSPORTline Julisa recenze a test

Vibromasážní stroj inSPORTline Julisa je ideálním pomocníkem při nadváze, či pro zpevnění svalů. Oproti ostatním má mnoho druhů využití vibrací, včetně kombinovaných. Velkou výhodou je jeho skladnost a dostačující nosnost plošiny 120 kg. Celková váha plošiny činí 18 kg a její napájení je standardně z elektrické sítě. Zákazníci ocenili dálkové ovládání na ruku (baterie součástí balení) nebo dotykový LCD displej. Vibrační plošina disponuje 3 přednastavenými programy a 60 rychlostmi. Stroj se doporučuje pro domácí používání a součástí balení je protiskluzová gumová podložka.

+ Mnoho druhů vibrací díky třem vibračním motorům
Méně návodů na cvičení

ZOBRAZIT NABÍDKU

inSPORTline Devyn

inSPORTline Devyn recenze a test

Vibrostation inSPORTline Devyn je vybaven přehledným LED displejem a výkonem motoru 200 W. Disponuje protiskluzovou cvičební plochou, stabilními protiskluzovými nožičkami a dálkovým ovladačem. Celková hmotnost vibrační plošiny je 9,5 kg, což jí dělá skladnou a přenosnou. Nosnost je stanovena na 100 kg a je vybavena až 50 rychlostmi vibrací. Typ vibrací je vertikální (houpačka) a je určen pro domácí cvičení celého těla. Jelikož nemá toto provedení pevná madla, v ceně jsou samozřejmostí gumové expandéry.

+ Nízká hmotnost, kvalita a přijatelná cena
Nižší nosnost stroje

ZOBRAZIT NABÍDKU

SKY SVP07

SKY SVP07 recenze a test

Powerplate stroj SKY SVP07 poskytne pomocí vibrací skvělé odreagování. V první řadě zaujme nosnost stroje, která dosahuje nadprůměrných 150 kilogramů, a to při celkové váze jen 16 kg. Plošina disponuje integrovaným počítačem s LED displejem, ukazující základní hodnoty jako je rychlost a čas. Součástí je 10 cvičebních programů a dálkové ovládání. Dále je vybaven 99 úrovněmi rychlosti vibrací a 3 stupni intenzity. Zákazníci oceňují tichý chod stroje a kompletní funkčnost i kvalitu výrobku. Nožičky sice v tomto případě nejsou nastavitelné, posilovací gumová lana však přítomna jsou.

+ Nosnost až 150 kg
Chybí nastavitelné nožičky

ZOBRAZIT NABÍDKU

Jak vybrat vibrační plošinu

Vibrační plošina (power plate) je univerzální stroj na domácí cvičení, lze se s nimi však setkat i v posilovnách. Může být alternativou k rotopedu, eliptickému trenažéru a dalším podobným fitness zařízením. Pokud se tedy rozhodnete pro cvičení v domácím prostředí, je pro vás domácí vibrační plošina to pravé.

Důležité je si uvědomit, že nestačí na vibrační plošinu pouze nastoupit a čekat, že zhubnete. Musíte se zapojit a provádět na ní nejrůznější cviky. Kombinace cviků spolu s vibrující podložkou zvyšuje efektivitu prováděných cviků, což má za následek zpevnění celého těla. Pokud se chystáte shodit přebytečný tuk, je potřeba ke cvičení dodržovat také správný jídelníček, který pomůže rychlejším změnám.

Účinky a přínosy vibrační plošiny

Na trhu existuje velké množství vibračních plošin, a proto je dobré před koupí vybírat důkladně a zaměřit se na všechno příslušenství a aspekty stroje. Vibrační stroj vám pomůže:

  • Zmírnit (odstranit) celulitidu
  • Zlepšit držení těla
  • Odstranit přebytečný tuk
  • Zpevnit a tvarovat postavu
  • Zlepšit fyzickou (potažmo i psychickou) kondici

Vibrační deska na cvičení má tak spoustu přínosných vlastností, které na sobě rychle poznáte, pokud budete dodržovat cvičící plán. Je přínosné, že většina produktů má v nějaké formě cvičící plán součástí balení, obecně se však udává, že by se mělo cvičit 10 až 15 minut třikrát týdně.

Vibromasážní plošina má své opodstatnění i v případě léčení nejrůznějších nemocí, nebo při pooperačních rekonvalescencích. Vibrační stroje kladně působí na pacienty s Parkinsonovou chorobou, na poúrazové stavy, kdy urychlují rehabilitaci a v neposlední řadě také na pacienty s roztroušenou sklerózou. Velkou výhodou těchto plošin je celkové posílení svalů a kostí bez zatěžování kloubů. Po konzultaci s lékařem je stroj doporučený i pro starší osoby, které mají problémy s klouby. V důsledku této terapie může dojít ke zmírnění bolesti páteře a kloubů.

Pro koho vibrační plošina určena není

Tak jako u všeho jsou i u tohoto stroje určitá omezení, v důsledku kterých byste neměli stroj využívat. Zpozornět byste měli pokud je cvičící osoba těhotná, trpí migrénami, dále lidé s akutní kýlou, epileptici, lidé s těžkou cukrovkou, osoby s umělými klouby a lidé, kteří trpí potížemi se sítnicí.

Důležité upozornění! Před zahájením cvičení byste se vždy měli poradit s lékařem, fyzioterapeutem nebo jiným kvalifikovaným poskytovatelem zdravotní péče.

Nosnost a hmotnost vibrační plošiny

Mezi jedny z hlavních parametrů patří celková hmotnost plošiny a také její nosnost. Hmotnost přístroje je zpravidla dána typem stroje. Pokud se jedná o základní vibrační desku, většinou se její hmotnost bude pohybovat okolo 10 kg. Taková je tedy velice dobře přenosná, a hlavně i skladná. Pakliže se jedná o stroj s madly, jde o těžší, avšak více stabilní stroj, který dosahuje nejčastěji hmotnosti od 10 do 40 kilogramů. V tomto případě si dejte pozor, zda má vibrační plošina transportní kolečka či nikoliv, dokážou vám ulehčit práci při její manipulaci.

Nosnost je základním parametrem, který musí udávat každý podobný posilovací stroj. Většinou se nosnost pohybuje od 100 – 150 kg, což je pro mnoho lidí dostatečné. Je však dobré brát tento údaj s určitou rezervou a v žádném případě doporučené maximální zatížení nepřekračovat.

Rychlost a typ vibrací

Nastavení rychlosti má vliv na celkovou efektivitu vibrací. Čím si vyberete levnější stroj, tím menší počet rychlostí bude zpravidla mít. Kvalitnější stroje mají okolo 60 stupňů nastavení rychlosti a platí, že čím větší nastavení výběru rychlosti je k dispozici, tím je stroj plynulejší.

Lineární (vertikální) vibrace

Tyto plošiny se pohybují směrem nahoru a dolů a jsou ideální pro relaxaci a zlepšení cirkulace krve. Lineární stroje jsou o něco lehčí a mohou po delším cvičení vyvolat bzučení v hlavě, což někomu může vadit.

Oscilační (horizontnální) vibrace

Tyto vibrační plošiny mají největší amplitudu a stroje se pohybují jako houpačka. Vibrace by se daly porovnat s tím, když člověk běží nebo chodí. Při vyšších frekvencích dodávají výraznější svalovou stimulaci a vyvolávají nejsilnější reakci oběhového systému, který zlepšuje průtok krve.

Duální vibrace

Stroj umožní dva druhy vibrací naráz, nebo samostatně oscilační a lineární vibraci. Vesměs nabízí dva druhy vibrací, které jsou při cvičení efektivnější a jsou zárukou vyššího pohodlí. Do těchto vibračních plošin spadají také nejpokročilejší modely s 3D vibracemi.

Sonické vibrace

Jsou podobné jako lineární vibrace a jsou zařazené jako nejterapeutičtější a nejšetrnější stoje vůbec. Vibrační plošina je umístěna na reproduktorech, které dělají pohyb nahoru a dolů. Nevýhodou je jejich vysoká cena, která je oproti ostatním výrazně vyšší, a proto se s nimi kromě specializovaných zařízení příliš nesetkáte.

Ovládání a doplňky

Mezi vybavení, které stoje standardně nabízí, se řadí LED display. Tím je opatřena většina vibračních plošin a má za úkol během cvičení ukazovat uplynulý čas, spálené kalorie, srdeční tep a mnoho dalších informací. Vždy záleží na konkrétním modelu, nejlevnější vibrační plošiny mají display pouze jeden a základní, kdežto pokročilé vibrační desky na cvičení mohou mít displejů více a podrobnější, s více zobrazovanými informacemi. Poblíž displeje bývají umístěna tlačítka, kterými se vibromasážní stroj snadno ovládá.

Pakliže se jedná o menší provedení vibrační plošiny, standardně u ní nenajdete pevná madla, ale gumová lana, jinak řečeno posilovací expandéry. Ty pomohou nejen držet rovnováhu, ale lze s nimi provádět také řadu cviků. Právě proto jsou i u některých modelů s madly dodávány gumové expandéry také.

Péče o vibrační desku

Důležitou součástí je pravidelně kontrolovat šrouby, nebo jiné komponenty, které se mohou během cvičení v důsledku vibrací povolit. Některé modely jsou na povolování náchylné méně, jiné naopak více. Čas od času byste však kontrolu provést měli u každého stroje.

Vibrostation nepotřebuje tak velkou údržbu, jako tomu může být u jiných fitness strojů, nicméně na rutinní péči po každém cvičení bychom zapomenout neměli. Po cvičení stačí desku otřít od potu, prachu a další nečistot. Můžete použít i dezinfekční sprej, zejména pokud cvičící stroj nepoužíváte jen vy sami, ale dělíte se o něj s více lidmi.

Otázky při výběru vibrační desky na cvičení

Je vibrační stroj vhodný jen na hubnutí?

Spalování tuku a hubnutí není jediný efekt, kterým vibrační plošinou, spolu s vhodným jídelníčkem a cvičením, můžete dosáhnout. Vhodnou kombinací cviků posílíte různé svalové skupiny (lýtka, zadek, břicho, stehna, ramena, ruce) či zlepšíte fyzickou a psychickou kondici.

Je vibrační plošina vhodná jen pro domácí cvičení?

Nikoliv, i aktivní sportovci mohou získat cvičením na vibrační plošině. Rozhodující je volba správného stroje. Na domácí cvičení a rekreační využití postačí levnější stroje se slabším motorem. Aktivnější cvičení vyžaduje silnější motor, ideálně nad 300 W a se zdvojeným systémem vibrací.

Jak cvičit na vibrační plošině?

K vibrační plošině je obvykle přiložený i cvičící plán, popisující cviky, které můžete na vibrační plošině vykonávat. K základním patří například dřepy, široké kliky, cviky na břicho (podobně jako na zemi, například přítahy nohou či sed lehy) nebo posilování tricepsů.