Vybíráme nejlepší vřetenovou sekačku

TOP 3 vřetenové sekačky

Fiskars Momentum 113882

Swardman Edwin Standard 55

Gardena 380 ACU

Ruční vřetenová sekačka se záběrem sečení 45 cm je vybavena ostrými bezdotykovými noži a technologií Inertia Drive, která zajišťuje dvojitý výkon sekání.Benzínová vřetenová sekačka s pěti noži, klade velký důraz na kvalitní materiály a zpracování. Kazetový systém přemění sekačku na vertikutátor, vyčesávač či rotační kartáč.Aku vřetenová sekačka zvládne velmi tiše a precizně zastřihnout trávník. Je vybavena 25 V výměnným lithiový akumulátorem včetně ukazatele stavu baterie. Lze využít ji i jako ruční.
+ Velký rozsah nastavení výšky sečení, pohodlná manipulace+ Pojezd, vysoký výkon, široký záběr, výměnné kazety+ Tichý chod, precizní střih, možnost sečení i po vybití akumulátoru
- Horší uchycení sběrného koše- Vyšší pořizovací cena- Horší manipulace, vyšší cena baterie

Orientační Cena
6 289 Kč

Orientační Cena
54 400 Kč

Orientační Cena
9 755 Kč

ZJISTIT VÍCE

ZJISTIT VÍCE

ZJISTIT VÍCE

Toužíte po krásném anglickém trávníku nebo jen hledáte tichou či ekologickou sekačku na trávu? Pak je pro vás ideálním řešením vřetenová sekačka, která zastřihuje stébla trávy jako s nůžkami, stébla zůstávají čistá, nedochází k vytržení, tráva nehnědne, ale naopak houstne. Na trhu se nejběžněji vyskytují ruční vřetenové sekačky, můžete se ale také setkat s elektrickými, akumulátorovými sekačkami nebo s vysoce výkonnými benzínovými vřetenovými sekačkami, které jsou vhodné pro velké plochy, jako jsou různá hřiště. Na rozdíl od elektrických rotační sekaček a benzínových jsou vřetenové vhodné na rovné plochy a menší zakracování trávníku. V našem výběru jsme dali dohromady nejlepší vřetenové sekačky pro rok 2021, přičemž jsme brali ohled na recenze, testy a hodnocení uživatelů.

Podívejte se také na akumulátorové, elektrické a benzínové sekačky.

Nejlepší vřetenové sekačky (Test 2021)

VzhledModelTypŠířka záběruSběrný košObjem košeHmotnostVýška střihuDostupnost
Gardena 400 ClassicRuční40 cmLze dokoupit49 l8,9 kg12-42 mmVÍCE INFORMACÍ
Fiskars Momentum 113882Ruční45 cmAno45 l19,5 kg25-100 mm VÍCE INFORMACÍ
Swardman Edwin Standard 55Benzínová55 cmAno50 l57 kg4-45 mmVÍCE INFORMACÍ
Gardena 380 ACUAku38 cmAno35 l14 kg12-42 mmVÍCE INFORMACÍ
AL-KO Comfort 38 HMRuční38 cmLze dokoupit41 l7,9 kg14 - 35 mmVÍCE INFORMACÍ
Stiga SCM 240 RRuční40 cmLze dokoupit20 l10,5 kg25-60 mmVÍCE INFORMACÍ
HECHT 514 PROFIRuční46 cmAno50 l17,2 kg24-75 mmVÍCE INFORMACÍ
MTD RM 380Ruční38 cmLze dokoupit25 l9 kg13-38 mmVÍCE INFORMACÍ
Bosch AHM 30 - ZNRuční30 cmLze dokoupit40 l6,4 kg12-40 mmVÍCE INFORMACÍ
Fieldmann FZR 1010Ruční40 cmAno23 l8,8 kg14-47 mmVÍCE INFORMACÍ

Recenze vřetenových sekaček

Gardena 400 Classic

Gardena 400 Classic recenze a test

Ruční vřetenová sekačka Gardena 400 Classic je vybavena nožovým válcem a spodním nožem, který dokonale zastřihne trávu v minimální výšce 12-42 mm. Výšku lze nastavit až ve 4 různých polohách, a to dle viditelné stupnice. Šířka záběru je 40 cm a rám sekačky lze pro uskladnění pohodlně složit. Nožový válec je vyroben z kvalitní oceli s nepřilnavým povrchem, a díky tomu, že se nedotýká s nožem, je sekačka velmi tichá. Osazena je velkými kolečky, které usnadňují řízení a zajišťují dobrou trakci na trávníku.

+ Nízká hmotnost a hlučnost, dobrá skladnost, šíře záběru 40 cm
Horší manipulace při nerovnostech

ZOBRAZIT NABÍDKU

Fiskars Momentum 113882

Fiskars Momentum 113882 recenze a test

Ruční vřetenová sekačka Fiskars Momentum 113882 je vybavena sběrným košem o objemu 45 litrů. Díky systému StaySharp se ostré nože navzájem nedotýkají a tím se prodlužuje jejich životnost a ostrost. Zároveň technologie Inertia Drive zajišťuje dvojitý výkon sekání. Rozsah nastavení výšky sečení je od 2,5 do 10 cm a záběr sečení je 45 cm. Kola vřetenové sekačky o 20 cm jsou gumová a ostří nožů je z kalené oceli. Uživatelé si chválí lehkou manipulaci, rozsah sečení a tichost.

+ Velký rozsah nastavení výšky sečení, pohodlná manipulace
Horší uchycení sběrného koše

ZOBRAZIT NABÍDKU

Swardman Edwin Standard 55

Swardman Edwin Standard 55 recenze a test

Motorová vřetenová sekačka Swardman Edwin Standard 55 klade velký důraz na kvalitní materiály a zpracování. Střih trávy probíhá na principu nůžek a je tak nejčistší a nejšetrnější. Vřetenová sekačka má čtyřdobý benzínový motor Kawasaki, který pohání nejen pojezd, ale i 5nožové vřeteno a regenerační kazety. Multifunkční regenerační kazetový systém přemění sekačku na vertikutátor, vyčesávač či rotační kartáč pro zapracování písku. Záběr sekačky je 55 cm a výšku střihu lze nastavit od 4 do 45 mm. Výhodou je pak dodaný sběrný koš o objemu 50 litrů. Na rozdíl od levnějších se tato sekačka pohybuje na válcích, které lépe rozloží váhu, jsou šetrnější a nedělají stopy. Docílíte s nimi také efektu pruhovaného trávníku.

+ Pojezd, vysoký výkon, široký záběr, výměnné kazety
Vyšší pořizovací cena

ZOBRAZIT NABÍDKU

Gardena 380 ACU

Gardena 380 ACU recenze a test

Akumulátorová vřetenová sekačka Gardena 380 ACU zvládne precizně zastřihnout trávník, šetří energii, je tichá, má lehký chod a je vybavena sběrným košem o objemu 35 l. Výměnný lithiový akumulátor s napětím 25 V a kapacitou 3 Ah má ukazatel stavu baterie a nabíjí se maximálně 6 hodin. Výhodou aku sekačky je možnost využít ji i jako ruční. Nožový válec je kalený z oceli a spodní nůž je broušený pro co nejčistší střih. Výška střihu je pak od 12 do 42 mm a šíře záběru činí 38 cm.

+ Tichý chod, precizní střih, možnost sečení i po vybití akumulátoru
Horší manipulace, vyšší cena baterie

ZOBRAZIT NABÍDKU

AL-KO Soft Touch 38 HM Comfort

AL-KO Soft Touch 38 HM Comfort recenze a test

Ruční sekačka na trávu AL-KO Comfort 38 HM má pět kvalitních nožů ve tvaru „V“, které zajistí kvalitní střih a rovnou dokáží naplnit i sběrný textilní koš o objemu 41 l, který ovšem není součástí balení. Sekací technika je bezdotyková, sekání je tak tiché a snadné. Šířka záběru vřetenové sekačky je 38 cm a výška střihu je nastavitelná od 14 do 35 mm. Tento typ ruční vřetenové sekačky je vhodný spíše pro menší plochy, cca do 250 m2. Kola mají průměr 22 centimetrů a dle popisu výrobce si poradí i s nerovným terénem.

+ Dobrá skladnost a manévrovatelnost, nízká hmotnost 7,9 kg
Koš není součástí sekačky

ZOBRAZIT NABÍDKU

Stiga SCM 240 R

Stiga SCM 240 R recenze a test

Ruční vřetenová sekačka Stiga SCM 240 R má pět ostrých úhlových nožů ve válci, které zajistí čistý střih a šíře záběru je dobrých 40 cm. Vřetenová sekačka je také vybavena speciálním rotačním válcem, který vyhlazuje trávu po posekání, čímž vznikne rovnoměrný povrch. Výhodou je nastavitelná rukojeť podle výšky osoby, nebo velká kola. Výška sečení je nastavitelná od 25 do 60 mm a objem sběrného koše činí 20 l, musí se však dodatečně dokoupit. Uživatelé si chválí snadnou manipulaci a dobrý poměr cena/výkon.

+ Nastavitelná rukojeť, zadní rotační válec, poměr cena/výkon
Horší stabilita při vyndání koše

ZOBRAZIT NABÍDKU

Hecht 514 PROFI

Hecht 514 PROFI recenze a test

Ruční vřetenová sekačka Hecht 514 PROFI je vybavená stočeným vřetenem s pěti bezkontaktními noži o šíři 3 mm, které zajišťují rovnoměrné sečení. Sekačka je vybavena textilním sběrným košem o objemu 50 l a záběr vřetenové sekačky je poměrně velkých 46 cm.  Výška sečení lze nastavit od 24 do 75 mm, je tak vhodná i pro vyšší trávník. Madlo je dlouhé a vhodné i pro vysoké osoby, pro lepší uskladnění lze navíc pohodlně složit. Kromě velkých kol se silným vzorem je ještě vybavena přídavnými kolečky pro zvýšení stability.

+ Tichá, jednoduchá manipulace, poměr cena/výkon
Horší přístup k čištění

ZOBRAZIT NABÍDKU

MTD RM 380

MTD RM 380 recenze a test

Ruční vřetenová sekačka MTD RM 380 je vhodná pro malé travnaté plochy, je tichá a šetrná k životnímu prostředí. Vřetenová sekačka váží pouze 9 kg a šíře záběru sečení je 38 cm. Systém protiběžných 5 ocelových nožů je bezdotykový a trávu dokonale zastřihuje. Výška střihu má 4 polohy a to od 13 do 38 mm. Sběrný koš je textilní o objemu 25 litrů, není ale v ceně balení. Uživatelé ve svých zkušenostech chválí tichý chod a poměr ceny a výkonu.

+ Tichý chod, dobrý poměr cena/výkon
Sběrný koš není součástí balení a je menší

ZOBRAZIT NABÍDKU

Bosch AHM 30 – ZN

Bosch AHM 30 - ZN recenze a test

Ruční vřetenová sekačka Bosch AHM 30 – ZN má žací systém se 4 vyváženými noži z kalené oceli a šířka záběru je menší, má pouze 30 cm. Výhodou je nastavování spodního nože s pevnou aretací a výška sečení od 12 do 40 mm. Vřetenový válec v kuličkových ložiskách je bezúdržbový, sekačka je velmi lehká, váží pouze 6,4 kg a je tím pádem snadno přenositelná. Podle zkušeností uživatelů se s vřetenovou sekačkou snadno manipuluje, střih je dokonalý, má lehkou konstrukci a je skladná.

+ Jednoduchá manipulace, nízká hmotnost 6,4 kg
Vhodná spíše pro menší travnaté plochy

ZOBRAZIT NABÍDKU

Fieldmann FZR 1010

Fieldmann FZR 1010 recenze a test

Ruční vřetenová sekačka Fieldmann FZR 1010 má záběr sečení 40 cm a je vybavená 5 ostrými noži. Je vhodná pro travnaté plochy do 200 m2 a má také možnost nastavení výšky sečení, a to v rozmezí od 14 do 47 mm. Posekanou trávu pak zachytí látkový sběrný koš o objemu 23 litrů, který je součástí sekačky. Potěší dále sklopné madlo, díky kterému se sekačka snadněji skladuje. Sekačka je také poměrně lehká, váží pouze 8,8 kg. Všechny rotující části jsou adekvátně zakryty, což zvyšuje celkovou bezpečnost použití.

+ Tichý chod, nízká hmotnost, nízká pořizovací cena
Hůře zvládá nerovnosti, menší sběrný koš

ZOBRAZIT NABÍDKU

Jak vybrat vřetenovou sekačku

Vybrat správnou vřetenovou sekačku není nic složitého. Důležité je se zaměřit na to, jakým způsobem a jak velkou travnatou plochu plánujete sekat. Podle toho se bude odvíjet, jaký typ vřetenové sekačky je vhodný právě pro vás. Při výběru je dále důležité zaměřit se na šířku záběru, výšku střihu a konstrukci sekačky, která zahrnuje ostrost a upořádání nožů, sběrný koš a v případě motorových vřetenových sekaček také výkon a pojezd. Nejprve vás ale seznámíme s tím, co to vůbec vřetenová sekačka je.

Co je to vřetenová sekačka?

Vřetenová sekačka, také nazývaná jako válcová sekačka, patří mezi úplně první sekačky, které se kdy začaly vyrábět. První takovou sekačku vynalezl Angličan Edwin Beard Budding již v roce 1830 a sloužila k sekání trávy na sportovních plochách jako náhrada za kosu. Vřetenová sekačka funguje na principu nožů, které rotují ve válci, navzájem se nedotýkají a krásně zastřihávají trávu, podobně jako kdyby byla střihána nůžkami. Válec se pohybuje většinou na dvou kolech a uprostřed se nachází tyč s madlem, kterým se sekačka dostane do pohybu. (zdroj: bbc.co.uk)

Typy vřetenových sekaček

Vřetenové sekačky se dělí podle jejich typu pohonu. Rozdělují se na ruční, elektrické, benzínové a akumulátorové vřetenové sekačky. Každá z vyjmenovaných vřetenových sekaček má své výhody i nevýhody, je tedy důležité vybírat na základě vašich preferencí.

Ruční vřetenová sekačka

Ruční neboli mechanická sekačka na trávu je základním provedením, které se těší stále velké oblibě. Její velkou výhodou je její tichost, ekologičnost a jednoduchost používání. Nevýhodou však je, že veškerý pohyb sekačky je ve vašich rukou a sekat s ní velké plochy může být značně fyzicky náročné.

Výhody:

 • Ekologický provoz
 • Nízká pořizovací cena
 • Nízká hlučnost
 • Dobrá skladnost

Nevýhody:

 • Nutnost použít vlastní sílu
 • Nevhodná na velké travnaté plochy

Elektrická vřetenová sekačka

Elektrická vřetenová sekačka je vybavena elektromotorem, který zajišťuje rotaci nožů a někdy i pohyb vpřed. Sekání je tak efektivnější a není potřeba vynaložit tolik fyzické síly, jako s ruční vřetenovou sekačkou. Na druhou stranu je o trochu hlučnější a přívodní kabel může omezovat ve volnosti pohybu.

Výhody:

 • Efektivnější sekání než s ruční sekačkou
 • Jednoduchá údržba
 • Menší vynaložení fyzické síly

Nevýhody:

 • Nutnost připojení do elektrické zásuvky
 • Omezená volnost pohybu
 • Vhodné spíše pro menší zahrady
 • Vyšší cena než u ruční vřetenové sekačky

Benzínová vřetenová sekačka

Motorová vřetenová sekačka na benzín se vyznačuje nejvyšším výkonem. Manipulace s ní je velmi jednoduchá a nenáročná díky pojezdu. Benzínová vřetenová sekačka je vhodná na opravdu velké travnaté plochy, ale vyplatí se i na středně velké zahrady.

Výhody:

 • Vhodná pro velké travnaté plochy (golfová, fotbalová aj. hřiště)
 • Vysoce výkonná
 • Snadná nenáročná manipulace
 • Není nutné připojení do elektrické energie

Nevýhody:

 • Není ekologická
 • Nutnost doplňovat benzín
 • Náročnější pravidelná údržba
 • Vysoká pořizovací cena
 • Vyšší hlučnost

Akumulátorová vřetenová sekačka

Aku vřetenová sekačka funguje na podobném principu jako elektrická vřetenová sekačka, pouze rotaci vřetena pohání elektromotor napájený z baterie. Sečení je výkonné a snadné, bez velké námahy. Nutné je však baterii pravidelně dobíjet. Některé typy jsou dokonce kombinací aku a ruční sekačky, v případě, kdy se baterie vybije, můžete dosekat zahradu ručně.

Výhody:

 • Bez přívodního kabelu
 • Výkonná
 • Lehká manipulace

Nevýhody:

 • Nutnost dobíjet baterii – krátká výdrž
 • Vyšší pořizovací cena
 • Vyšší hlučnost

Konstrukce

Při výběru vřetenové sekačky je důležitým parametrem konstrukce, váha sekačky, šířka záběru a možnost nastavení výšky střihu. Konstrukce u každé vřetenové sekačky by měla být především bytelná, z kvalitních materiálů a bezpečná tak, aby nedošlo během sečení k nechtěnému úrazu.

Hmotnost

Hmotnost vřetenové sekačky se odvíjí od jejího typu. Ruční vřetenová sekačka je velmi lehká a snadno přemístitelná. Je důležité, aby nebyla moc těžká, jelikož následná manipulace s ní by byla velmi fyzicky náročná a její užívání by nebylo efektivní. U ručních sekaček se váha pohybuje okolo 10 kg, maximálně do 20 kg u dražších robustnějších modelů. Elektrické a akumulátorové sekačky s motorem jsou často o několik kilogramů těžší, nejvyšší hmotnost však mají benzínové vřetenové sekačky, a to i kolem 50 kg a více.

Šířka záběru a velikost plochy

Šířka záběru je hodnota šířky pruhu, který je schopná vřetenová sekačka posekat v jednom směru. Jedná se o šířku válce s noži, čím širší je, tím větší plochu pojme a ušetří tak čas. Pokud máte tedy větší zahradu, určitě vás tento parametr bude zajímat.

 • U ruční vřetenové sekačky se šířka pohybuje okolo 30 až 40 cm a hodí se pro travnaté plochy do 200 m2.
 • Elektrické a aku vřetenové sekačky mají trochu větší šíři záběru, nejčastěji okolo 35 až 45 cm, výjimečně i 50 cm. Tyto sekačky jsou vhodné pro travnaté plochy okolo 300 m2.
 • Výkonné benzínové vřetenové sekačky často dosahují šíře okolo 50 až 70 cm a jsou proto vhodné na velké travnaté plochy, zvládnou až 2 000 m2.
 • Profesionální benzínové nebo naftové vřetenové sekačky mohou mít záběr až několik metrů, plochu fotbalového hřiště jsou pak schopny posekat za několik desítek minut.

Výška střihu

Výška střihu patří také mezi důležité parametry. Většina vřetenových sekaček má možnost jejího nastavení, a to v několika stupních. Tento parametr určuje délku zastřižení a jeho rozmezí by mělo být co největší, aby sekačka zvládla i vyšší travnatý porost. Minimální výška střihu bývá kolem 10 až 15 milimetrů, nejvyšší pak 50 až 75 mm.

Nože

Počet nožů a také jejich ostrost ovlivňuje kvalitu posečené trávy. Nože se nachází ve šroubovici vřetene a jejich počet se odvíjí i od velikost sekačky. Většinou je počet nožů okolo 4 až 10. Čím vyšší trávu plánujete sekat, tím více nožů by vřetenová sekačka měla mít. Kromě počtu nožů hraje roli také počet otáček. Můžete mít sekačku s deseti noži, ale pomalým otáčením bude sečení horší či stejné, jako s menším počtem nožů, ale rychlejším otáčením. Otáčky by měly být nastavené tak, aby byl střih kvalitní a nože se rychle neopotřebily.

Sběrný koš

Mezi hlavní příslušenství patří především sběrný koš, do kterého se během procesu sečení sbírá posekaná tráva, která nezůstává ležet na trávníku. Ta se pak může vysypat do kompostéru či do bioodpadu.

Sběrný koš může být dle typu sekačky umístěn jak vzadu, tak vpředu. Většinou je látkový nebo z plastu a různých objemů, jeho velikost se nejčastěji pohybuje od 20 litrů do 50 litrů. Při výběru vřetenové sekačky si dejte také pozor, že u některých modelů není sběrný koš součástí balení. Takřka všechny vřetenové sekačky sběrný koš připojit umožňují, ovšem pouze část z nich jej má v balení spolu se sekačkou.

Příslušenství

Stejně jako většina přístrojů a zahradní techniky, i vřetenová sekačka může mít dodatečné příslušenství, které z ní udělají praktického pomocníka. Některé elektrické a benzínové vřetenové sekačky mají vyměnitelné kazety a mohou tak sloužit i k jiným účelům.

Vyčesávací kazeta – Pročesávací kazeta vyčesává vše, co do trávníku nepatří. Jedná se zejména o jehličí, listí, stařinu, kůru, nebo drobné kamínky. Trávu také načesává, což se hodí v případě jejího výraznějšího zkracování.

Vertikutátor – Vertikutační kazeta prořezává trávník do určité hloubky, zároveň ale trávu nepoškozuje. Ke kořenům se pak lépe dostane vzduch, voda, hnojivo a půda se pročistí. Kromě toho z trávníku odstraní stařinu, plevel a mech, což je pro zdravý a krásný trávník nezbytně nutné.

Rotační kartáč – Rotační kartáč zvýrazňuje pruhy trávníku a primárně slouží k zapravení písku do trávníku při pískování. Jeho další využití může být při topdressingu, nebo při aerifikaci. Lze s ním i sbírat nepořádek, a to nejen v trávníku.

Mezi další příslušenství se může řadit plachta, přídavná kolečka, osvětlení, čistící náčiní, ostřící přípravky a podobně.

Údržba a broušení nožů

Jako každý přístroj i vřetenová sekačka potřebuje pravidelnou údržbu. Kromě pravidelného čištění po posečení trávníku je důležité jednou za čas vřetenovou sekačku nabrousit. Broušení vřetenové sekačky nemusí být tak pravidelné, jako u rotační sekačky, nicméně při pravidelném používání, od jara do podzimu, by alespoň jednou nože být nabroušeny měly. Četnost broušení také závisí na povrchu, který sečete, množství kamínků v trávě či kořínků, větviček a dalších nečistot. I nerovný povrch dokáže nože otupit mnohem rychleji.

Jak nabrousit vřetenovou sekačku

Broušení nožů vřetenových sekaček není zdaleka tak snadné, jak by se mohlo zdát. Pokud nejste technicky zdatní a nemáte přístup k potřebné speciální a přesné brusce, přenechejte raději broušení odborníkům v autorizovaných servisech.

Kromě ostří je také důležité přesné seřízení nožů, a to mnohdy po prvních několika sekáních s novou sekačkou. Používá se k tomu proužek papíru a seřízení probíhá v rámci setin až desetin milimetru. Pakliže se vám zdá při sečení ostrost nožů horší, avšak zároveň ještě nechcete podstoupit broušení v servise, nebo výměnu celého vřetena, řešením může být lapování brusnou pastou, o kterém majitelé vřetenových sekaček ze svých zkušeností diskutují na tomto fóru.

Otázky při výběru vřetenové sekačky

Je lepší vřetenová nebo rotační sekačka?

Rotační sekačka trávu usekává čepelí nože a ostří je velmi rychlé, stébla trávy se tak mohou potrhat a třepit. Takto posekaný trávník je mnohem více poškozen a může hnědnout, nebo trpět travními chorobami. Vřetenová sekačka trávník střihá podobně jako nůžkami a nedochází k třepení, tráva nehnědne a působí krásným vzhledem. Nevýhodou je však nutnost častějšího sečení než s rotační sekačkou, respektive spíše zastřihávání než sečení přerostlé trávy.

Jakou vřetenovou sekačku na fotbalové hřiště?

Vřetenová sekačka na fotbalové hřiště je ideální s benzínovým nebo naftovým motorem. Zpravidla má vysoký výkon, který zajišťuje jak rotaci nožových vřeten, tak i pohon vpřed. Pracovní záběr mají průměrně kolem jednoho metru, existují však i sekačky se záběrem 2 až 3 metry. Jejich obsluha je často buďto tažena na sedačce za sekačkou, nebo sedí přímo na sedačce v konstrukci sekačky. Jsou drahé, používají se ke komerčním účelům a stejné typy sekají jak fotbalová, tak golfová hřiště.

Liší se benzínová, elektrická a ruční vřetenová sekačka v účinnosti sečení?

V účinnosti sečení se vřetenové sekačky neliší. Funguje vždy na stejném principu sečení pomocí nožů, které dokonale zastřihnou stébla trávy. Pouze benzínová a elektrická vřetenová sekačka je výkonnější a není nutné vynaložit tolik fyzické síly, jako s ruční vřetenovou sekačkou.

Jaké jsou nejlepší značky vřetenových sekaček?

Mezi nejlepší značky a výrobce vřetenových sekaček patří Gardena, která nabízí mimo jiné i akumulátorovou vřetenovku, Fiskars, Fieldmann, nebo Hecht. Mezi benzínovými vřetenovými sekačkami poté dominuje česká značka Swardman. Kvalitní ruční vřetenovou sekačku nabízí také Lidl pod svojí značkou Florabest nebo Parkside a ostatní značky zmíněné výše pořídíte kromě nákupu na internetu rovněž v Obi, Bauhaus, Hornbach a v podobných hobby marketech.