Vybíráme nejlepší zastřihovač vousů

TOP 3 zastřihovače vousů

Philips OneBlade Pro QP6520/20

Philips BT7510/15

Braun Multi Groomer MGK7021

Hybridní zastřihovač vousů pro mokré i suché holení, s LED displejem a unikátními břity.Zastřihovač vousů s odsáváním pro menší nepořádek po holení a nastavením délky střihu s krokem 0,5 mm.Multifunkční zastřihovač vousů, vlasů i chloupků v nose a na těle s širokým nastavením délky střihu.
+ Holí i zastřihuje všemi směry+ Systém odsávání vousů, aku i síť+ Cena/kvalita, výbava na celé tělo
- Dražší náhradní břity- Nastavení délky je viditelné pouze při zapnutém strojku- Maximální délka jen 21 mm

Orientační Cena
2 120 Kč

Orientační Cena
1 950 Kč

Orientační Cena
1 680 Kč

ZJISTIT VÍCE

ZJISTIT VÍCE

ZJISTIT VÍCE

Nezáleží na tom, zda preferujete oholení do hladka, strniště, nebo plnovous, perfektní úprava vousů je samozřejmostí v osobní péči. Zastřihovač vousů dokáže nevzhledné strniště či plnovous zkrotit a oproti klasickému strojku na vousy nabízí více možností. Na trhu najdete velké množství zastřihovačů s různými způsoby napájení, rozdílným počtem nástavců, volitelnou délkou střihu. Pro minimalizaci nepořádku lze zakoupit zastřihovač vousů s odsáváním, který zastřižené vousy nasaje do nádoby a další úklid není nutný. V našem výběru jsme dali dohromady nejlepší zastřihovače vousů pro rok 2021, přičemž jsme brali ohled na recenze, testy a hodnocení uživatelů.

Nejlepší zastřihovače vousů (Test 2021)

VzhledModelNapájeníPočet nástavcůVoděodolnýDélky střihuDoba provozuDostupnost
Braun Beard Trimmer BT5070Akumulátor/síť2Ano1 - 20 mm50 minutVÍCE INFORMACÍ
Philips OneBlade Face and Body QP2630/30Akumulátorové6Ano1 - 5 mm60 minutVÍCE INFORMACÍ
Remington Beard Kit MB4045Akumulátor/síť3Ne0,5 - 35 mm120 minutVÍCE INFORMACÍ
Philips OneBlade Pro QP6520/20Akumulátorové1Ano0,4 - 10 mm90 minutVÍCE INFORMACÍ
Philips Beard Trimmer Series 7000 BT7510/15Akumulátor/síť3Ne0,5 - 10 mm75 minutVÍCE INFORMACÍ
Rowenta Airforce Precision TN4800F0Akumulátor/síť1Ne0,5 - 10 mm45 minutVÍCE INFORMACÍ
Philips Multigroom series MG3740/15Akumulátorové9Ne1,2 - 16 mm60 minutVÍCE INFORMACÍ
Rowenta Forever Sharp TN6010F4Akumulátorové3Ano1 - 5 mm90 minutVÍCE INFORMACÍ
Braun Multi Groomer MGK7021Akumulátorové8Ano0,5 - 21 mm100 minutVÍCE INFORMACÍ
Remington Beard Boss MB4120Bateriový 1Ne0,4 - 18 mm-VÍCE INFORMACÍ

Recenze zastřihovačů vousů

Braun Beard Trimmer BT5070

Braun Beard Trimmer BT5070 recenze a test

Výkonný zastřihovač vousů Braun BT 5070 je perfektní pomocník pro dokonalou úpravu tváře. Disponuje dvěma nástavci, které lze nastavit na 25 různých délek. Práci usnadňuje funkce click/lock, díky níž drží nástavce pevně na místě a nikam se neposouvají. Napájení je kombinované, během hodiny je zastřihovač plně nabitý a připravený na 50 minut provozu. Je vhodný na cestování, díky Smartplug systému se přizpůsobí napětí 100 – 240 V. Břity lze oplachovat pod vodou.

+ 25 různých délek po 0,5 mm
Jen omyvatelný

ZOBRAZIT NABÍDKU

Philips OneBlade Face and Body QP2630/30

Philips OneBlade Face and Body QP2630/30 recenze a test

Philips OneBade Face and Body QP2630/30 je moderní zastřihovač vousů s šesti nástavci pro různé délky sestřihu. Díky oboustranným břitům a přesnému kopírování křivek zvládne holení ve všech směrech i na obtížně dostupných místech. V balení získáte dva nástavce pro ochranu pokožky při holení, můžete se tak zbavit nechtěného porostu i na těle. Přístroj je voděodolný a tím otevírá další možnosti použití na mokro s pěnou nebo gelem.

+ Suché i mokré holení, na celé tělo
Výměna břitů po 4 měsících

ZOBRAZIT NABÍDKU

Remington Beard Kit MB4045

Remington Beard Kit MB4045 recenze a test

Zastřihovač vousů a vlasů Remington Beard Kit MB4045 je určen pro dlouhé vousy a plnovous. Se třemi hřebeny nabízí velkou variabilitu, v balení je speciální pop-up zastřihovač pro detailní úpravu kotlet a knírku. Po 4 hodinách je plně nabitý a připravený na 120 minut holení. Titanové samoostřící čepele lze umývat pod tekoucí vodou a díky tomu je údržba velmi snadná. Ke strojku ještě dostanete kvalitní nůžky z nerezavějící oceli a hřeben z kančích štětin pro údržbu plnovousu.

+ Titanové čepele, vybavení pro úpravu plnovousu
Není voděodolný

ZOBRAZIT NABÍDKU

Philips OneBlade Pro QP6520/20

Philips OneBlade Pro QP6520/20 recenze a test

Hybridní zastřihovač vousů Philips OneBlade Pro QP6520/20 je pro suché i mokré holení. Strojek je velmi lehký, snadno padne do ruky. Nabízí precizní úpravu vousů bez podráždění pokožky. Díky jednomu zastřihovači snadno vytvoříte strniště, zastřihnete knír nebo upravíte kontury. Přístroj má LED displej pro ověření stavu nabití a cestovní zámek proti nechtěnému zapnutí v zavazadle. Po jedné hodině nabíjení nabídne 90 minut používání.

+ Holí i zastřihuje všemi směry
Dražší náhradní břity

ZOBRAZIT NABÍDKU

Philips Beard Trimmer Series 7000 BT7510/15

Philips Beard Trimmer Series 7000 BT7510/15 recenze a test

Zastřihovač vousů s odsáváním Philips BT7510/15 je šikovný pomocník, po jehož použití nebudete muset zametat celou koupelnu, protože vousy nasaje do komory. Se zastřihovacím nástavcem si můžete zvolit až 20 různých délek, v balení najdete i nástavec pro detailní úpravu. Břity z nerezové oceli se o sebe při holení třou a tím se sami ostří. Během hodiny se plně nabije a je připraven na 75 minut provozu. Pokud dojde během holení baterie, tak můžete přístroj používat i s přívodním kabelem.

+ Systém odsávání vousů, aku i síť
Nastavení délky je viditelné pouze při zapnutém strojku

ZOBRAZIT NABÍDKU

Rowenta Airforce Precision TN4800F0

Rowenta Airforce Precision TN4800F0 recenze a test

Rowenta TN4800 je zastřihovač vousů s odsáváním. Díky vakuovému systému vousy nasaje do průhledného zásobníku, který snadno vyprázdníte. Titanová ostří jsou uspořádána do tvaru písmene V a oholí i nejtvrdší vousy. Přístroj obsahuje pouze integrovaný nástavec a není vhodný na zastřihování delších vousů nebo úpravu plnovousu. Spodní strana je rovná a přístroj může v koupelně stát na poličce bez akumulátoru.

+ Vakuové nasávání vousů
Slabší výdrž baterie

ZOBRAZIT NABÍDKU

Philips Multigroom series MG3740/15

Philips Multigroom series MG3740/15 recenze a test

Philips Multigroom series 3000 MG 3740/15 je multifunkční zastřihovač vousů s bohatou výbavou zahrnující 9 nástavců. Ocelové břity jsou samoostřící a nabízí dlouhou dobu používání. Součástí jsou nástavce na úpravu vlasů, vousů a chloupků v nose a uších. Zklamáním je pouhá omyvatelnost a omezenější rozsah délek střihu. Jde však o sadu s nízkou cenou, takže v poměru cena/výkon solidní.

+ 9 nástavců, cena sady
Dlouhé nabíjení

ZOBRAZIT NABÍDKU

Rowenta Forever Sharp TN6010F4

Rowenta Forever Sharp TN6010F4 recenze a test

Vodotěsný zastřihovač vousů Rowenta Forever Sharp TN6010F4 disponuje samoostřícími břity, které by měly vydržet delší dobu. Čepele jsou vyvýšené a díky tomu nedráždí pokožku. Strojek je vybaven LED displejem pro kontrolu stavu nabití. Díky funkci rychlého dobití je za 4 minuty připraven na jedno oholení. V balení dále najdete čistící kartáček a olejíček na promazání.

+ Vodotěsný, možnost nabíjení přes USB
Malé rozpětí poloh

ZOBRAZIT NABÍDKU

Braun Multi Groomer MGK7021

Braun Multi Groomer MGK7021 recenze a test

Braun multi Groomer MGK7021 je nejen zastřihovač vousů a vlasů, v balení najdete holicí strojek Gillette a 8 různých nástavců na úpravu celého těla. Se strojkem snadno upravíte strniště, plnovous, zkrotíte chloupky po celém těle a díky nástavcům snadno zastřihnete třeba chloupky v nose. Motor snímá hustotu ochlupení a rovnoměrně oholí i husté vlasy nebo vousy. Na jedno nabití vydrží až 100 minut používání.

+ Cena/kvalita, výbava na celé tělo
Maximální délka jen 21 mm

ZOBRAZIT NABÍDKU

Remington Beard Boss MB4120

Remington Beard Boss MB4120 recenze a test

Strojek na vousy Remington Beard Boss MB4120 s omyvatelnými čepelemi zajistí hladké oholení. Bez nástavce lze nastavit 2 délky střihu a s nástavcem 9 různých délek. Díky zámku dokonale udrží nástavec a holení je pohodlné. Přístroj je poháněný dvěma AAA bateriemi bez možnosti napájení kabelem, jde tedy o cestovní zastřihovač. V balení naleznete praktický čistící kartáček.

+ Malé rozměry, nízká cena
Podle některých moc široká čepel

ZOBRAZIT NABÍDKU

Jak vybrat zastřihovač vousů

Zastřihovač vousů je praktický pomocník na úpravu vousů, který na rozdíl od žiletky, ale i klasického holícího strojku nabízí větší variabilitu použití. Tvarem je podobný strojku na vlasy a díky nástavcům umožňuje upravovat delší vousy, vlasy či chloupky na těle. Na trhu jsou různé materiály čepelí i břity samoostřící a jejich kvalita spolu se zpracováním je jednou z největších odlišností mezi modely zastřihovačů.

Podle využití lze strojky na vousy rozdělit na:

  • Zastřihovač pro osobní péči o tělo – zajímavé mohou být multifunkční sady pro úpravu různě dlouhých vousů, úpravu kontur, chloupků v nose a uších a podobně.
  • Profesionální zastřihovač vousů – v holícím studiu oceníte lepší ergonomický tvar, lehký barber strojek a široké možnosti nastavení délky střihu, nemluvě o kvalitě břitů.

Délka střihu

Úprava délky střihu je zásadní vlastnost, která zastřihovač vousů dělí od klasického holícího stojku na vousy. Zajímat vás budou dva parametry, a to minimální délka střihu (obvykle kolem 0,5 mm) a maximální délka střihu (až 45 milimetrů). Minimální délka střihu může být ještě nižší, díky čemuž získáte mnohem hladší oholení než klasickým strojkem. V takovém případě jde už o hybridní zastřihovač vousů, který holí a zastřihuje.

Také podle délky střihu lze dělit strojky na vousy:

  • Zastřihovač vousů pro strniště – více možností volby délky střihu v rozmezí 0,5 – 10 mm pomocí jedno až dvou stříhacích hřebenů.
  • Zastřihovač pro delší vousy a plnovous – délky nad 20 mm, navíc příslušenství k péči o plnovous (nůžky, hřeben na vousy)

Vyměnitelné nástavce

Multifunkční zastřihovače a sady pro péči o tělo, nebo jen strojky na vousy s o něco lepším příslušenstvím, nabídnou řadu dalších nástavců využitelných nejen pro zastřihování vousů. Počet nástavců může být větší jak deset a použitelné na různé partie těla. Výhoda multifunkčního zastřihovače je v nahrazení dalších strojků.

Mezi nejčastější nástavce patří:

  • Nástavec pro úpravu kontur – pokud máte knírek, kozí bradku, střihy vyžadující ostré hrany a úpravy například pod nosem nebo kotlety.
  • Zastřihovač chloupků v nose a uších (nahradí samostatný přístroj)
  • Nástavec na holení ochlupení těla
  • Zastřihovač vlasů a vousů (nástavec na vlasy nahradí samostatný strojek)

Omyvatelný nebo vodotěsný?

Zastřihovač vousů může být výhradně na suché zastřihování a holení, nebo i ve sprše na mokré holení s gelem či pěnou pro menší podráždění pokožky. Nejde jen o způsob úpravy vousů a chlupů, ale i o samotné čištění a údržbu strojku.

Strojek může být buď omyvatelný (hlavice lze opláchnout pod vodou, tělo strojku ne), voděodolný (omezený kontakt s vodou, typicky v okolí hlavice pro vymytí vousů), nebo vodotěsný (lze použít při sprchování a kompletně ponořit do vody).

Způsob napájení

Zde máte na výběr ze tří možností. Existují bateriové zastřihovače, akumulátorové a síťové. Záleží čistě na preferencích a využití.

Zastřihovače vousů na baterie jsou méně zastoupené, případně využitelné v cestovní verzi. Jsou plně přenosné a nemusíte se bát ztráty napájecího kabelu. Na druhou stranu budete odkázaní na baterie a přes nízkou počáteční investici budete utrácet za nové baterky, nebo řešit jejich externí dobíjení.

Akumulátorové zastřihovače vousů v sobě mají baterii, díky které vydrží nabité. Můžete je využít v koupelně, která není vybavena zásuvkou, nebo je nabít a vzít je sebou na cesty. Nevýhodou je, že budete muset stále kontrolovat stav nabití. Pozor si dejte na typ akumulátoru. Cenově dostupnější jsou baterie Ni-Mh, ale mají kratší výdrž, výrazně déle se nabíjejí a paměťový efekt zkracuje jejich životnost. Vhodnější jsou tak Li-Ion akumulátory, které nejsou tak drahé, obvykle takový strojek nabijete za 1 hodinu a vydrží v provozu zhruba 100 minut (záleží na modelu).

Některé akumulátorové zastřihovače lze používat i s připojeným kabelem, z hlediska bezpečnosti se mezi ně neřadí žádný vodotěsný zastřihovač.

U síťových zastřihovačů jste odkázání na přívodní kabel a zásuvku. Nemusíte sice kontrolovat stav nabití, ale na cesty si musíte vždy přibalovat i přívodní kabel a samotná manipulace se zastřihovačem není tak pohodlná. Příliš takových strojků ale v nabídce není.

Materiál břitů

Při pořizování zastřihovače vousů hraje velkou roli kvalita břitů neboli čepelí. Jde o alfu a omegu každého přístroje. Stříhací čepele musí být ostré, aby netahaly za vousy a přesné, aby stříhání nevyžadovalo vícenásobné přejíždění jednoho místa. Další úhel pohledu je výdrž břitů, tedy dlouhotrvající ostrost. Ta je závislá na materiálu, údržbě (včetně mazání) a kvalitě stříhací jednotky.

Můžete se setkat s několika materiály břitů a každý z nich má své pro a proti. Důležitou vlastností je tvrdost, která se následně promítá do výdrže ostrosti. Většina zastřihovačů má dvojité ostří, jeden pevný břit a jeden pohyblivý. Mohou však existovat výjimky, typickým příkladem je OneBlade.

Nerezová ocel

Nerezová ocel je nejčastěji používaným materiálem pro výrobu břitů a nejlevnější strojky na vousy jsou osazeny právě jí. Je méně tvrdá a tím i levnější než titan, ale má rychlejší opotřebení a ztupení. Na trhu se můžete setkat s různými kvalitami oceli, od méně kvalitních až po ušlechtilé odrůdy a slitiny (například CMS ocel). Jistou nevýhodou ocelových břitů je zahřívání, které není na kůži příjemné, a po čase i koroze nerezových břitů.

Titan

Titan je výrazně odolnější než nerezová ocel. Čepel není celá z titanu, jde o povrchovou úpravu oceli, tím se výrobek o něco zlevní. Přesto jsou titanové břity drahé, na druhou stranu vydrží déle. Profesionální zastřihovače vousů jsou jimi často vybaveny.

Keramika

Keramické čepele jsou dražším a ojedinělým materiálem. Keramika si udržuje ostrost, nehrozí zkorodování a výrazně méně se zahřívá. Opatrně ale s vodou.

Další funkce a vlastnosti

Samoostřící břity jsou velkým plus u zastřihovače. Zvládnou se sami nabrousit prostým třením o sebe při používání. To prodlužuje jejich životnost a sníží výdaje za pořizování nových čepelí.

Nástavce proti podráždění jsou dobrým pomocníkem pro péči o intimní oblasti, které nepodráždí a nezanechá na nich pupínky.

Zastřihovač vousů s odsáváním je vybaven nádobkou a vysavačem zachytávajícím odpadávající vousy. Vakuový systém nezachytí úplně vše, ale i tak pomůže snížit nepořádek.

Samočistící břity usnadní údržbu strojku, obvykle záležitost dražších modelů.

LED displej a digitální ovládání umožňuje vidět stav baterie, nastavenou délku střihu a další informace. U levnějších může být alespoň dioda, poskytují některé informace, typicky o stavu baterie.

Laserem naváděný zastřihovač vousů umožní dosáhnout přesného a symetrického stylu.

Zastřihovače s rychlonabíjením zase oceníte v situaci, kdy vám dojde energie před dokončením úpravy vousů či chlupů.

Otázky při výběru strojku na vousy

Zastřihovač nebo holící strojek na vousy?

Zastřihovače vousů na rozdíl od běžných holících strojků umožňují upravovat délku střihu. Máte tak možnost upravit vousy do různých stylů, a to jak při strništi, tak plnovousu. Multifunkční sady navíc nabízejí další nástavce pro péči o tělo, takže nahradíte spoustu dalších strojků.

Jaký je rozdíl mezi zastřihovačem vlasů a vousů?

Zastřihovače vlasů a vousů se liší především rozsahem délek střihu, které můžete nastavit. Pro zastřihovače vousů je typické, že mají obecně nižší minimální délku, omezená může být i jejich maximální délka (pokud nejde o multifunkční strojek) a zároveň umožňují jemnější nastavení v daném rozmezí.

Co je zastřihovač vousů s odsáváním?

Strojky na vousy s odsáváním vousů mají za úkol zachytit co nejvíce odstřižených vousů a tím omezit nepořádek po zastřihování. Účinnost závisí na zastřihovači, ale také sklonu strojku vůči tváři, případně délce zastřihovaných vousů.

Jaký zastřihovač na vousy i chloupky?

Multifunkční zastřihovače mají nástavce nejen na zastřihování vousů, ale rovněž chloupků v nose a uších, případně na tělo. Jedním strojkem tak nahradíte více samostatných přístrojů.

Jaké jsou nejlepší značky zastřihovačů vousů?

Mezi nejoblíbenější a kvalitní značky či výrobce zastřihovačů vousů patří Philips, Braun, Rowenta, Remington a BaByliss.

Jak pečovat o zastřihovač vousů

Aby zůstal přístroj co nejdéle funkční a v perfektním stavu, je důležité mu věnovat náležitou péči.  Pouze kvalitní péče zajistí, že břity nezačnou rezavět a nebudou se na nich množit bakterie.

Umývání pod tekoucí vodou je základní péčí o čepele. Většina břitů lze sundat a opláchnout v umyvadle. Můžete se setkat se speciálními přípravky na údržbu zastřihovačů vousů. Nevhodná na čištění jsou agresivní rozpouštědla, která trvale poškodí břity.

Bakterií se snadno zbavíte alkoholovou dezinfekcí, která odstraní většinu nechtěných obyvatel vaší čepele. Po omytí a dezinfekci je nutné nechat přístroj vysušit. Nutné může být rovněž občasné promazání břitů olejem (záleží na strojku).

Nepůjčujte svůj zastřihovač vousů žádné jiné osobě. Jde o předmět osobní hygieny jako například zubní kartáček. Pokud je v domácnosti více uživatelů jednoho zastřihovače, tak by každý měl mít svůj vlastní břit.

Závěrem nějaké tipy na úpravu vousů:

https://www.philips.cz/c-m-pe/uprava-vousu

https://www.braun.cz/cs-cz/male-grooming/the-world-of-styling-and-trimming